Kadına Dair Herşey

Tesettürlülere Özel Abiye Modelleri

Tesettürlülere Özel Abiye Modelleri

Tesettür,  bir giyim tarzı olmanın ötesinde ayrı bir hayat tarzıdır. Bu nedenle bu hayat tarzını seçen kadınların,  giyim seçimlerinde dikkat etmeleri gerekenler listesinin çok daha kalabalık olduğunu biliyoruz. Sadece modaya uygun olmak kriteri ile muhatap olmadığınızı aynı zamanda seçtiğiniz hayat duruşunun kuralları ile de muhatap olduğunuzu biliyoruz. Ve tesettürlü bayanlar olarak sizlerin asıl arayışınızın yaşam tarzınıza uygun olan abiyeler olduğunu da biliyoruz.Bu nedenle yazımızda sizler için tesettür abiye modelleri seçimi ile ilgili temel noktalara değinmeye çalıştık.

Tesettürlü Abiye Model Seçenekleri 

Tesettür abiye modelleri seçerken en çok dikkat ettiğiniz kısımlar olan kollar, etek boyu, boynun örtülü olması ve uygun bollukta olması gibi kriterlere uygun abiye bulmak birkaç yıl evvel son derece zordu. Tesettür abiye denilince size sunulan seçenekler tesettüre özel hazırlanmış kıyafetler yerine aslında tesettüre uygun olmayan abiyelerin,  parçalarla uygun hale getirilmiş hallerinden ibaret oluyordu.  Yapay ve uyumsuz duran bolerolar,  gece boyu taşıyana rahatsızlık veren şallar gibi birçok ek seçenek ile birleştirmeler yapmak zorunda kalıyordunuz. Ancak birkaç yıldır tesettür abiye sektörü sizlerin de ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap veriyor.

Uzun kollu, uzun etekli abiyeler,  istenilen uzunlukta tesettür tunikler,   boyun ve bel kısımları tercih ettiğiniz tesettür giyime uygun kapalılık ve bollukta kıyafetler ile hem rahat hem şık olabileceğiniz binlerce çeşit model reyonlarda beğeninize sunuluyor.

Pullu,  taşlı,  gösterişli modeller her daim moda ancak daha yumuşak renkler kullanarak sade ve şık olabilirsiniz. Elbise kullanımı yine sizi parçalarla uğraşmaktan kurtaracak bir seçenek.  Ceket-pantolon veya tunik – pantolon seçeneklerinde ise artık birebir ton uyumu yerine renk tezatları ve geçişlerinin moda olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Taşlı abiye modellerinden seçtiyseniz diğer parçalarınızın mutlaka sade olmasına dikkat etmelisiniz.  Sade kıyafetlerde ise eşarp, çanta, ayakkabı ve takıda biraz daha özgür seçimler yapabilirsiniz.

Pardesü, ferace olmadan ev dışına çıkmamayı tercih ediyorsanız da size uygun tesettür abiye modelleri pardösü veya feraceler şeklinde sunulabiliyor. Tesettürün ruhuna aykırı olmadan sade ve şık feraceler ve pardesüleri uygun eşarp,  ayakkabı ve çanta ile birleştirdiğinizde özel davetlerde kendinizi son derece hoş hissedebiliyorken aynı pardesü ve feraceyi günlük hayatta spor bir ayakkabı ve çanta ile kombinleyip kullanabiliyor böylece dolabınızda sık giyilmeyen kıyafet bulundurmaktan da kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Geçen Kış Sezonunun En İyi Abiye Modelleri başlıklı makalemizde kış sezonu abiye modelleri, kışlık elbise modelleri ve yırtmaçlı abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Tesettürlülere Özel Abiye Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ