Kadına Dair Herşey

Tırnak Süsleme Tüyoları

Tırnak Süsleme Tüyoları

Tırnak Süsleme Tüyoları

Tırnak süslemek adeta bir sanattır. Ancak tırnak süslemek için tırnağın kendi renginden, uygulanacak ojeye ve oje üstüne uygulanan desenlere kadar hassasiyet istemektedir. İşte, tırnak süsleme tüyoları;

Tırnak Süsleme Tüyoları

 

Sirkenin doğal etkisi: Ojeler eller yıkandıkça çıkmaktadır. Ojelerin çıkan görüntüsü ise kötü ve bakımsız bir görüntüyü meydana getirmektedir. Bunun için de tırnağınıza oje uygulamadan evvel bir pamuk yardımıyla sirke uygulamalısınız. Bu sayede tırnaklarınızda ojenin de kalıcılığı artacaktır.

Tırnaklarınızı beyazlatın: Tırnaklara çok fazla oje uygulamak ve tırnağa yapılan kozmetik ürünler zamanla tırnağın sararmasına sebep olacaktır. Tırnakların sararması ise özellikle açık renk ojelerin uygulanmasında rengin tırnağı doğru şekilde taşımamasına sebep olacaktır. Bunun için tırnağınız sararmışsa tırnağınızı beyazlatıcı kürler yapmalısınız. Karbonat ve limonun beyazlatıcı etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Karbonat ve limonu karıştırarak macun haline getirmelisiniz. Daha sonra macun haline gelen karışımı tırnaklarınıza uygulamalısınız. Bu karışımı birkaç dakika tırnağınızda beklettikten sonra yıkamalısınız. Bu uygulama hızlı bir şekilde tırnaklarınızın beyazlamasını sağlayacaktır.

Ojeniz tırnak kenarlarına bulaşmasın: Oje sürerken en başlı sorunlardan bir tanesi de tırnak kenarlarına bulaşmasıdır. Bu kötü bir görüntüyü ortaya çıkaracaktır. Ancak oje sürmeden evvel tırnak kenarlarınıza vazelin ya da nemlendirici krem uygularsanız ojelerin tırnak kenarlarına sürülmesini minimize edecektir.

Tırnak kenarlarınıza sürülen ojeleri çıkarın: Eğer ki vazelin, nemlendirici uygulamadıysanız ya da uygulamanıza rağmen tırnak kenarlarınıza oje sürülmüşse temizleme işlemini ince uçlu dudak fırçaları ya da eyeliner fırçasıyla yapabilirsiniz. Bu sayede tırnak kenarlarına sürülmüş ojeler büyük ustalıkla çıkarılmış olacaktır.

Ojenizin rengi belirginleşsin: Ojenizi güzel bir şekilde sürdükten sonra ojenizin renginin netleşmesi açısından ojenizin üzerine şeffaf bir oje uygulanmalıdır. Oje üzerine uygulanan şeffaf oje rengin kendini daha net ve belirgin göstermesini sağlayacaktır.

Tırnaklarınızı Süsleyin: Son dönemlerde tırnak süslemeleri çok fazla moda oldu. Bunun için de oje sürmekle yetinmeyin ve tırnaklarınızı süsleyin. Tırnaklarınızı yalnızca ojelerle süslemeyi tercih edebilir ve çeşitli desenler oluşturabilirsiniz. Ancak taşlar ve pullar da tırnaklarınızı süslemek için tercih edebileceğiniz parçalardır. Bu parçalar ile tırnaklarınızı süsleyebilir ve tırnaklarınızda sanat yaratabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yağlı Ciltlere Doğal Çözümler başlıklı makalemizde Yağlı ciltler, Yağlı ciltler için bakım ve Yağlı ciltler için zerdeçal hakkında bilgiler verilmektedir.


Tırnak Süsleme Tüyoları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE