Kadına Dair Herşey

Topuz Modelleri

Topuz Modelleri

Topuz Modelleri

Evde, işte, okulda ve günlük kullanımda tercih edebileceğiniz en rahat saç modellerinden biri elbette ki topuz saç modeli olmakta.  Topuzun daha resmi ve klasik algılanması, şu güne kadar sunulan modellerin çeşitsizliğinden kaynaklanıyordu.

Ancak pek tabii ki yaşınıza uygun, glam tarzda sizi salık saçtan bile daha havalı gösterecek topuz modelleri mevcut. Özellikle toplu saçlar yüz tipinize yakışıyorsa burada sunacağımız topuz modelleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

Topuz Modelleri

Ense Topuzu Modelleri

Ense topuzu özellikle okul saç modelleri arasında en beğenilen seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Emma Watson’ın başarıyla uyguladığı model, geçen yıl okul kızları tarafından mutlaka uygulanması gereken model ilan edildi.

Ense topuzu

Bu saç modelini uygularken dilerseniz saçın üst kısımlarını krepe yapabilir, dilerseniz saçın üst katlarını serbest bırakarak daha salaş bir görüntü yaratabilir dilerseniz de saçlarınızı sımsıkı toplayarak düzenli bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

Ense topuzu özellikle dümdüz, orta uzunlukta ve ince telli saçları olan bayanların rahatlıkla uygulayacağı ve gün içinde rahat edeceği bir model. Saçın ön kısımlarında düz kesim kahküller ise havanıza hava katacaktır. Saçın uç kısımlarını önce sabitledikten sonra dolandırırsanız çözülme bozulma gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Retro Topuzlar

Topuz saç modellerinde,  bu yılın trendleri arasında yer alan retro topuzlar, farklılık arayan bayanlar için ideal. Retro topuz modelleri ile klasik, romantik ve seksi görünebilirsiniz. Gevşek dalgaları başın çeşitli kısımlarına estetik bir şekilde tutturarak bu modeli uygulayabilmeniz mümkün.

retro topuz

Eğer çok uzun saçlarınız varsa topuzun sabit kalması zorlaşacaktır. Bu model kısa saçlar için çok ideal. Aynı zamanda saçlarınızı, minik güller, taçlar ile süsleyerek vintage bir model ortaya çıkartabilirsiniz.

Yarım Topuz Modelleri

Yarım topuzla hem uzun saçlarınızı sergileyebilir hem de cool bir görünüm çizebilirsiniz. Bunun için saçlarınızın on ve üst kısımlarını tepede dağınık bir şekilde topuz haline getiriyor ve arka kısmını salık bırakıyorsunuz. Elbette bu modeli yanlardan burgular ya da taç şeklinde örgüler yaparak uygulayabilmeniz mümkün. Eğer kâkülleriniz varsa onları salık bırakarak prenses gibi görünebilirsiniz.

Yarım topuz

Helen Topuzu

Helen topuzu artık gelinlerin de en sık tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Ön ve yan kısımlardan arkaya doğru uzanan örgü ya da burgular ve arkada ensede örgü ya da burgu bir topuz son derece doğal bir görünüm yaratıyor.

Helen topuzu

Elbette bu modeli uygularken saçlarınızı sımsıkı örmeniz komik görünmenize sebep olabilir. Abartılı olmayacak şekilde tutam tutam yanlardan sarkan kıvırcık saçlar sizi oldukça sevimli gösterir. Örgülü topuz modellerinde örgünün baş yapınıza uygun şekillendirilmesi çok önemli.

Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz acelesi olanların adeta vazgeçilmezi durumunda. Ancak bu topuz modelini uygularken saç diplerinizin yağlı olmamasına dikkat etmelisiniz. Tepede bir dağınık topuz yapabileceğiniz gibi, düşük dağınık topuzları da günlük kombinlerinizle çok rahat kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Günlük Kolay Saç Modelleri başlıklı makalemizde En kolay günlük saç modelleri, Günlük saç modelleri zor mu? ve Günlük şık topuz modeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Topuz Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ