Kadına Dair Herşey

Topuz Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

Bu yazımızda, günlük ya da özel günlerde şık bir şekilde kullanabileceğiniz topuz saç modellerini göstereceğiz. Ancak öncelikle bu saç stili için ufak tavsiyelerimiz olacak. Saçınızı topuz yapmak istiyorsanız eğer gideceğiniz mekanın konsepti maksimum derecede önemli. Cool ve günlük bir konsept için süslü ve ağız bir topuz yapmanız gereksiz olacaktır.

Topuz Saç Modelleri

Şık akşam davetleri için se dağınık ve salaş topuzlar uygun olmayacaktır. Giyeceğiniz kıyafette seçeceğiniz topuz konusunda belirleyici oluyor. Kıyafetinizden uyguladığınız makyaja kadar doğru olanı seçmeniz gerekmekte.

Romantik Topuz Modelleri

Kısa saçlı bayanlarında rahatlıkla uygulayabileceği retro topuzlar hem romantik hem de nostaljik. Bu topuzlar klasik olmaktan öte, bohem bir görünüm yaratıyor. Özellikle dağınık saçlarla dolaşmayı sevmiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.

retro topuzlar

Saçın ön kısmına doğal dalgalar verilerek arkada gevşekçe tutturulmuş bir topuz romantik bayanlar için oldukça ideal. Yalnız ön kısmın başınıza çok yapışık olması yüz hatlarınız müsait değilse komik bir görüntü yaratabilir. Ön kısımdaki dalgaların belirgin, parlak ve iri olması da şart. Bu tip bir saçı kırmızı bir elbise ve kırmızı bir rujla kullanabilirsiniz.

Abiye Topuz Modelleri

Abiye topuz modelleri, nihayet ülkemizde de yavaş yavaş evrim geçirmeye başladı. Başın tepesinde kalıp gibi duran ve klasik görünümlü topuzlardan artık vazgeçiyoruz. Biz ne söylersek söyleyelim ya da siz hangi en güzel modeli tercih etmiş olursanız olun, size yapılacak topuzu kuaförünüzün becerisi belirleyecektir. Düğünler ve mezuniyetler için durum ne yazık ki böyle. Ancak en azından daha modern modelleri tercih edebilirsiniz.  Düğünler için örgülü modeller ya da prenses model yarım topuzlar mutlaka aklınızda bulunsun.

Kolay Topuz Modelleri

Saç bandı ile yapılan ve topuz konusunda adeta devrim yaratan kolay topuz modeli sayesinde artık kısa saçlı bayanların da yüzü gülüyor. Saç bandı ile topuz yaparken, önce güzel bir saç bandı alıyorsunuz. Bandı başınıza uygun şekilde geçirdikten sonra, tüm saçlarınızı tutam tutam sarmal halinde arka kısımda bandın etrafına sarıyorsunuz.

Saç bandı ile yapılan ve topuz

Bu modeli iki yandan örgü ve kahküller ile kullanırsanız kolay Helen topuzu yapmış olursunuz. Kullanımdan sonra saçınızı çözdüğünüzde uç kısımlarının kıvır kıvır olduğunu görüp, saçınızı bu haliyle de kullanabilirsiniz.

Günlük Topuz Modelleri

Günlük topuz modeli olarak kullanabileceğiniz pek çok model mevcut. Ancak kot pantolon ve tshirlerinizle, elbiselerinizle ve abiyelerinizle kullanabileceğiniz her konsepti kaldıran bir topuz varsa o da arkadan sımsıkı toplanmış bir topuz modelidir.

Günlük topuz modeli

Elbette daha sevimli ve resmiyetten uzak görünmek için ön kısımlarda kâküllerinizin olması gerekiyor. Düz ya da yamuk kesim kahküller bu model için çok ideal. Bu modelin düşük topuz ya da ense topuzu versiyonunu da rahatça kullanabilir hatta yandan topuzlar da yapabilirsiniz. Dağınık topuz da günlük kullanımda büyük pratiklik sağlayan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kısa saç modelleri, Casual bob saç kesimi ve Edgy kısa saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Topuz Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ