Kadına Dair Herşey

Trend Alarmı: Banyo Dekorasyonundan İnciler

Trend Alarmı: Banyo Dekorasyonundan İnciler

Bu sezon, retro akımıyla birlikte banyo dekorasyonu denilince İngiliz tarzı dekorasyon fikirleri de doğal olarak öne çıkmakta. Banyo dekorasyonu, ağır ve ihtişamlı parçalardan oluştuğu için, bu tarz; banyolara zenginlik ve asalet getirmekte. Dekorasyon fikri olarak, klasik ve antika görünümlü objelerle oluşturulan bir banyo uzun yıllar şıklığını koruyacaktır.

İngiliz tarzı dekorasyon denilince akla ilk önce klasik ve ihtişamlı mobilyalar gelmekte. Öne çıkan avize ve çerçeve gibi objelerde ağır oyma ve işçilikler göze çarpmakta. İngiliz tarzı banyo dekorasyonunun ön önemli objesi ise küvetler. Krom veya seramik, ayaklı küvetler banyo müsaitse tam orta noktada konumlandırılabilir. Bu şekilde dekorasyonun trendlerine daha uygun yerleştirilmiş olacaktır. Bu tarzı banyonuza yansıtmak istiyorsanız ana renginiz beyaz olmalıdır. Beyaz ağırlıklı çiçekli duvar fayansları, altın varaklı musluklar, çerçeveli aynalar banyonuza ihtişamlı bir hava katacaktır. Tercihinizi fayans yerine çiçekli duvar kâğıtlarından yana da kullanabilirsiniz.

banyo-dekorasyon-fikirleri

Aydınlatma için de bu tarz bir banyoda taşlı avizelerden şamdan ve mum görünümlü ışıklandırmaya kadar tercih edebileceğiniz birçok seçenek var. Eğer banyonuzda geniş bir pencereniz varsa bu pencerede perde kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle çiçekli perdeler, böylesine nostaljik bir banyo dekorasyonu için uygun olacaktır.

Banyo dolabı kullanmayı düşünüyorsanız tercihinizi ya beyaz ya da ahşap rengi yapmanız daha uygun olacaktır. Bu mobilya dolapları da ayaklı yerden yüksek modellerden seçebilirsiniz. Mobilyalarınızda el işçiliği olması da banyonuza şıklık ve zarafet katacaktır. Tezgâh üstü bir lavabo kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Kâse şeklinde bir lavaboyu ayaklı bir tezgâh üzerinde kullanmak da bu trende uygun bir dekorasyon fikri.

Banyo dekorasyonu içinde aksesuarların tarzınızı belirlemede büyük yardımı olduğu bir gerçek. Hasır sepetler, ferforje askılar, klasik görünümlü bataryalar tamamlayıcı unsurlar olacaktır. Cam objeleriniz içinse kristal veya elde yapılmış ağır cam objeler çok uygun olacaktır.

banyo-dekorasyonu

Banyo dekorasyonu yaparken trendlerin gerisinde kalmamak için hem modern olan, hem de daha klasik görünümlü; İngiliz banyo dekorasyonu stilini tercih edebilirsiniz. Banyoda ihtişamın vücut bulmuş hali de diyebileceğimiz bu tarz kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir dekorasyon fikri.

Bir önceki yazımız olan Banyonuzu Neşelendirmek İçin Renkli Tuvalet Kağıtları başlıklı makalemizde banyo aksesuarları, banyo dekorasyon önerileri ve banyo dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Trend Alarmı: Banyo Dekorasyonundan İnciler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ