Kadına Dair Herşey

Turşu Deyip Geçmeyin..

Turşu Deyip Geçmeyin..

Turşu deyip geçmeyin, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan turşu bin bir türlü derde deva olabilmektedir. Özellikle kış ayının gelmesiyle birlikte taze çıkan sebzeler bir güzel turşu yapılarak kışa hazırlık adımlarından bir tanesi tamamlanmış olur.

 

Turşunun saymakla bitmeyen birçok faydası vardır. Öncelikle aklınıza gelebilecek birçok şeyden turşu yapabilirsiniz. Mesela;

 

  • Salatalık, biber, lahana, soğan, sarımsak, domates, balık, yumurta ve benzeri her şeyden turşu yapabilirsiniz.

 

Turşu aslında sağlık demektir. Çünkü sirke ile yapılan turşu birçok derde deva olabilmektedir. Sirkenin yararları zaten artık herkesçe bilinen büyük bir gerçek haline gelmiştir. Hem sağlık hem temizlik alanında kullanılan sirke ile birçok faydası olan sebzelerin özdeşleşmesi nasıl bir fayda sağlayacak hayal bile edemezsiniz.

 

Turşu hangi hastalıklara iyi gelir

 

  • Turşu mide ve bağırsak hastalıklarına hazımsızlıklara fazlasıyla iyi gelmektedir. çünkü yüksek derecede lif içeren sebzelerden yapılabilir.

 

  • Turşu doğal bir mineral ve vitamin kaynağı olmaktadır. Aynı zamanda demir, kalsiyum, çinko, magnezyum gibi değerleri de içerisinde bulunduran turşu zengin bir sağlık kaynağıdır.

 

  • Tansiyon düşürücü etkisi birçok kişi tarafından bilinmektedir. Bu nedenle içerisinde sirke bulunması nedeniyle tansiyon düşürücü olarak da turşu tüketilebilir.

 

  • Turşu gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan da korumaktadır. Yani bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmektedir. Ayrıca kanser hastalıklarından da korumaktadır.
  • İçerisinde sirke bulunması dolayısıyla, kalp ve damar hastalıklarına da iyi gelebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sofra Sunumu Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Turşu Deyip Geçmeyin.. Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ