Kadına Dair Herşey

Uykudaki Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Bilgi Veriyor

Uykudaki Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Bilgi Veriyor

 

Herkesin kendini uykuya dalmak için en rahat ettiği bir yatış pozisyonu vardır.Ve bu pozisyonlar aynı yatağı paylaşan çiftler için ilişkilerinin durumu ve gidişatı hakkında bize bilgiler verir.Hatta ve hatta bu durum,bilimsel olarak da kanıtlanmış bir durumdur.Örneğin,uykuya dalış esnasında çiftler birbirine dokunuyor ya da temas ediyorsa,bu durum mutlu bir ilişkinin sinyali olurken,dokunmadan uyuyan çiftlerde mutsuzluk ön plana çıkıyor.Bunu biz demiyoruz.Edinburgh Bilim Festivali’ndeki uzmanlar bunu söylüyor.Peki uykudaki pozisyonlarımız,ilişkilerimiz hakkında nasıl bir ipucu veriyorlar.

 

Çiftlerin sırt sırta temas olmadan uyuması

uyuma-pozisyonlari-ve-anlamlari-4

Bu pozisyonda bir temas yoktur.Uzun süreli ilişki yaşayan çiftlerde bu pozisyon sıkça görülebilirken,gün içerisinde çiftin arasında yaşanan bir sorunun dışa vurumu da olabilir.Diğer taraftan bu pozisyonda yatan çiftlerin özgürlüklerine düşkün olduğu da gözlemlenmiştir.

 

Temas halinde sırt sırta yatış pozisyonu

uyuma-pozisyonlari-ve-anlamlari-3

Bu pozisyon genel olarak çiftin yeni yeni birlikte yattığını da gösterirken,utanma ve güven duygusunun yeni sağlandığına işaret eder.Beraber vakit geçirmekten zevk aldıklarını gösterir.

 

Uyum pozisyonu

uyuma-pozisyonlari-ve-anlamlari-1

Bu pozisyondaki çiftlerin birbirleriyle uyumu gayet güzeldir.Çiftlerin arasında tutkulu bir aşk bulunur.İlişkileri huzur doludur.

 

Yatağın kralı pozisyonu

uyuma-pozisyonlari-ve-anlamlari-5

Bu pozisyondaki çiftlerden yatağa bu şekilde yayılmış olan kişi hislerini rahatça ve sıkılmadan göstermektedir.Bu pozisyonda bayan ise ilişkide dengeyi sağlar.

 

Kaşık pozisyonu

uyuma-pozisyonlari-ve-anlamlari-6

Bu pozisyonda arkadan sarılan kişi ilişkinin koruyucusudur.Diğer kişinin ise daha narin ve kırılgan olduğunu gösterir.Romantik ilişki yaşayan çiftlerin tercih ettiği bir pozisyondur.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Anne Ve Babaların Çocuk Yetiştirirken Sıklıkla Yaptığı Hatalar başlıklı makalemizde çocuk davranışları, çocuk gelişimi ve çocuk yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.


Uykudaki Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Bilgi Veriyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ