Kadına Dair Herşey

Uykuya Dalmanın Kolay Yolları

Uykuya Dalmanın Kolay Yolları

Uyku sorunu günümüzde birçok kişinin karşılaşmış olduğu problemlerin başında gelmektedir. Artan stres, yoğun çalışma, yorgunluk ve hayata yetişme çabası kişilerin uyku düzenlerinin bozulmasına neden olmuştur. Uyku düzeni bozulan kişiler günlük yaşamlarına adapte olamaz ve çeşitli konsantrasyon bozuklukları yaşayabilir. Bu sebeple bozulan uyku düzenini yerine getirerek gün içerisinde daha kaliteli vakit geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Kolay Bir Şekilde Uykuya Dalma Teknikleri

uyku

Uykuya dalma tekniklerinin başında gelen 4-7-8 tekniği uykuya dalmanızı kolaylaştıracak bir yöntemdir. Bu teknikte öncelikle yapmanız gereken dilinizi damağınıza değdirip teknik bitene kadar dilinizi damağınızdan ayırmamalısınız. Sonra 7 saniye boyunca nefesinizi tutmalısınız. Ardından 8 saniye içerisinde nefesinizi vermelisiniz. Bu işlemi üst üste 4 kere yaptığınızda uykuya daldığınızı göreceksiniz. Diğer bir yöntem ise ayak parmaklarınıza uygulamış olduğunuz masajdır. Ayak parmaklarınız en hassas bölgeler arasında yer aldığından dolayı yatmadan önce bir dakikalık masaj yapmalısınız. Yatmadan önce yediğiniz şeyler yine uyku düzeninizi bozabilmektedir. Bu sebeple uyumadan 2 saat önce özellikle şekerli gıdaların tüketilmemesi gerekiyor. Şekerli gıdalar şeker seviyesinde bir dengesizliğe neden olduğu için uykuya dalma sürenizi uzatabiliyor. Uykuya dalma süresini kısaltmak için bu teknikleri uygulamanız oldukça önemlidir.

Yatak Seçimi Uykuya Dalma Süresini Etkiliyor

Uykuya dalamama sorunu yaşayanların seçtikleri yatakların kişisel tercihlerine uygun olması önemlidir. Ayrıca sert veya orta sertlikte tercih edilen ergonomik yataklar kullanılarak uykuya dalma süresi kısaltılabilir.

Bir önceki yazımız olan Karaciğeri Doğal Yollarla Temizlemenin Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Uykuya Dalmanın Kolay Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ