Kadına Dair Herşey

Üzgünüm Arkadaşımın Aşkısın

Üzgünüm Arkadaşımın Aşkısın

En Yakın Arkadaşa Aşık Olmak

asik-olmakKelimenin tam anlamıyla içinden çıkılması zor bir denklem en yakın arkadaşa aşık olmak. Dostluğunun bitip bitmeme endişesi beyninin bir köşesini kemirmeye devam ederken bir taraftan da önüne geçemediğin hislerine engel olmaya çalışmak gerçekten bir bayan için çok zor ve stres yaratan bir durum. Bayanlar için diye özellikle belirtiyorum çünkü erkeklerin duygusal yapısı biz bayanlarınkine göre çok daha basit ve net. Yaratılış gereği daha komplike bir duygusal yapımız olduğu gerçeğinden yola çıkarak hissedilen duyguların aşk mı yoksa o kişiye sürekli birlikte zaman geçirmekten kaynaklı duyulan bağlılık mı ayırt etmesi ilk başlarda gerçekten çok zor. Aşk ise şayet zaman içerisinde bu duygu kişiyi yönlendirmeye başlayacak ve daha baskın bir hal alacaktır. Normal zamanda bile insanların itiraf edene dek zor zamanlar geçirmesine neden olan aşk duygusu hele ki söz konusu yakın arkadaş olunca iyice strese neden olabilmektedir.

 

Arkadaşa Aşk İtirafı

Şayet aynı duyguyu size karşı hissetmiyor ve dostluğunuzdan gerçekten memnun ise sizi kırmadan bu itirafınızı hiç yaşanmammış bir olay olarak görmek isteyecektir ancak bu zamandan sonra eski dostluğunuzun aynı kalmasını beklemek çok doğru olmaz. En yakın arkadaşa aşık olmak başlı başına zor bir süreçtir zira artık duygular açığa çıkmıştır ve hareketler eskisi kadar rahat sergilenmeyecektir. Normal zamanda koluna rahatlıkla girdiğiniz arkadaşınız bu durumu dahi farklı algılamaya başlar ve tabiri caizse ümit verme dediğimiz olayı yaşatmamak adına tavırları ile geri adım atabilir.  Anlaşılacağı üzere aşkımı itiraf ettim rahatladım kurtuldum diyebilmeniz için karşı tarafında size karşı aynı duyguyu beslediğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer bu his karşılıklı ise zaten aşık olmanın en güzel tarafını bulmuşsunuz demektir.

Aşk ve Dostluk Birlikte Olur mu?

arkadasimin-askiAşık insanlar maalesef normal zamanlara istinaden çok daha fazla sahiplik hissini kendilerinde fark etmeye başlar ve bunu hal ve hareketleri ile belli eder. Bu da diğer taraf açısından kısıtlanma düşüncesini ortaya çıkarır ki ne erkek ne de bayan özgürlüğünün kendi taviz verdiği sınırdan daha fazla engellenmesini istemeyecektir. En yakın arkadaşa aşık olmak bu kısıtlamaları beraberinde getireceğinden eskisi gibi hissedilemeyeceği acı ama gerçektir. Dostunuzla her anınızı çok rahat paylaşıp tavsiyelerini ve olumsuz da olsa düşüncelerini dikkate alırsınız ancak aşkınızın, hakkınızda yapacağı olumsuz eleştirilere duygusal yaklaşacağınızı ve bunun sizin elinizde olmadan gelişen bir duygu olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kimdir Bu Yanlış Erkek başlıklı makalemizde aşk, ilişkiler ve sevgili seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Üzgünüm Arkadaşımın Aşkısın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ