Kadına Dair Herşey

Uzun Görünmek İçin 10 Profesyonel Stilistten Kıyafet Tavsiyesi

Uzun Görünmek İçin 10 Profesyonel Stilistten Kıyafet Tavsiyesi

Modaya bayılıyoruz ve görünümümüz için yaptığımız onca deneyden ötürü göz yaşı dökmememiz kimi zaman imkansız oluyor. Biraz daha uzun görünmek isteyenler için kesinlikle size yardım edecek olan profesyonel stilistlerden tavsiyeleri derledik.

uzun gösteren kıyafetler

Uzun Görünmenizi Sağlayacak 10 Profesyonel Stilist Tavsiyesi

V Yakalı Bluzlar

Uzun gösteren kıyafetler

Bu bluzlar ve kazaklar boyun bölgesini açıkta bırakarak sizin daha uzun görünmenize yardımcı olur. Görünümünüzü baltalayan balıkçı yakaların aksine, V yakalar aradığınız şeylerdir. Geniş açık yakalı gömleklerde eğer yeterince hafif bir kumaştan yapıldıysalar ve boynu hantal göstermiyorsalar iyi bir seçim olabilirler.

 

Uzun Yırtmaçlar

Uzun gösteren elbise

Yırtmaç hem topuklu hem de düz ayakkabılarla harika görünür. Basit kuralı unutmayın: hafif bir kumaştan yapılmış bir etek, uzun bir yırtmaç ile harika görünür ancak ağır kumaşlar görünümü bozabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Yanlarında yırtmaç olan elbiselere ve eteklere dikkat edin çünkü herkeste güzel görünürler ve daha önce hiç bu kadar moda olmamışlardı.

 

Kloş Pantolonlar

Uzun görünmek için pantolon

Bu hem uzun kadınlar hem de narin minyonlar için denemeye değer bir parçadır. Bu pantolonlar bacaklarınızı inanılmaz uzun gösterirler ve eğer güzel bir bluz ve aksesuar ile giyilirlerse hem günlük hem de akşam kıyafetleri olarak harika görünürler. Eğer ince bir fiziğiniz varsa hem tamamen geniş hem de dizden başlayarak ve aşağı doğru genişleyerek devam eden pantolonları tercih edebilirsiniz. Eğer kıvrımlı bir bedeniniz varsa, dizden sonra genişleyen pantolonları tercih etmelisiniz.

 

Yüksek Belli Pantolonlar

Uzun görünmek için pantolon seçimi

Aşırı popülaritelerine rağmen düşük belli pantolonlar görünümünüzü kısaltır. Eğer görsel olarak birkaç santim kaybetmek istemiyorsanız, yüksek belli şeyleri tercih etmelisiniz. Yüksek belli pantolonlar, şortlar ve kapriler bacaklarınızı ve bedeninizi daha uzun gösterir. Bu kuralın eteklerde geçerli olmadığını da unutmayın.

 

Beli Açık Üstler ile Maxi Etekler

Uzun gösteren etek

Dışarı çıkmak için harika bir görünüm. Maxi etekler ve beli açık üstler birlikte çok iyi görünürken, görünümünüzü de ince ve zarif yapar. Bu görünüm için kumaş seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Hafif ve ağır kumaşlar hem gece hem de günlük görünüm için harikadır ancak çok ince bir kumaş en büyük düşmanınız olabilir.

 

Dikey Çizgiler

Hangi kıyafetler uzun gösterir

Dikey çizgiler, uzun görünmek isteyen herkes için bir nimettir: tüm bedeni uzun gösterir ve görsel açıdan size birkaç santim kazandırır. Çizgiler farklı renklerde ve kalınlıklarda olabilir. Ancak bu türün kendine özel bir giyim tarzı olduğunu unutmamak gerekiyor: tek parçada 2-3 renkten daha fazla renk olmamalıdır. Ve evet, bir iş kıyafeti için çizgiler, kalın ve ağır kumaşlarda çok daha güzel görünür.

 

Nötr Ayakkabı Rengi

Uzun gösteren renkler

Elbette topuklular, uzun görünmek isteyen kadınlar için en güzel çözümdür ancak bu ayakkabıların farklı görünümleri ve etkileri olabilir. Parlak renkteki ağır, kalın topuklular, dikkatleri bedenin alt kısmına çekerken, şık pastel renkli topuklular bacakları uzun göstererek, boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur. Son baharda yüksek, yarım bileklikli botları seçmek daha iyidir çünkü dize gelen çizmeler sizin daha kısa görünmenize neden olur.

 

Tulumlar

Uzun görünmek için tulumlar

Tulum giymekten korkmayın! Zayıf veya kıvrımlı olsun, herkese yakışırlar. Tulumlar, görsel olarak görünümünüz ile birleşirler ve sizi uzun gösterirler. Doğru bir tulumun belinizi ön plana çıkartacağını unutmayın ve tulumun kalçalarınıza vurgu yapmasından hep kaçının.

 

Mini Etekler

Boyu uzun gösteren kıyafetler

Mini eteklerin sizi kısa gösterdiği bir gerçektir ancak eğer doğru olanları seçerseniz harikalar da yaratabilirsiniz. Eğer daha uzun görünmek istiyorsanız, dar etekleri değil yuvarlak olanları tercih edin. Yüksek belli mini etekler de ister topuklularla ister spor ayakkabı ile giyin, görünümünüze birkaç santim ekleyebilir.

 

Tek Renkli Pantolon ve Ayakkabılar

Boyu daha uzun gösteren elbise

Pantolon veya tayt giyerken, ayakkabılarınızı da aynı renkte seçmekte fayda vardır. Parlak taytların görünümünüzü ikiye böldüğünü unutmayın. Mat taytlar ve pantolonlar ise sizin daha uzun görünmenize yardımcı olur. Koyu renkli ayakkabılar siyah taytlarla harika görünür ve renkli ayakkabılar da pantolonlar ile harika görünecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Bayan Kaban Mont Modelleri 2017 Trendleri başlıklı makalemizde 2017’nin mont ve kaban trendleri, Bayan Kaban Mont ve Mont Modelleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun Görünmek İçin 10 Profesyonel Stilistten Kıyafet Tavsiyesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ