Kadına Dair Herşey

Uzun İlişkilerin Büyük Problemleri

Uzun İlişkilerin Büyük Problemleri

Genel olarak baktığımızda düzenli giden bir ilişki herkesin bir şekilde arzu ettiği şeydir.Yıllarınızı verdiğiniz kişiyi çok iyi tanımanın verdiği rahatlık beraberinde tabi bazı sorunları da getiriyor.En büyük sorunun heyecanımı kaybettim cümlesi olduğu bu uzun mesafe ilişkilerde yaşanan problemleri bir araya getirmeye çalıştık.Yaşayanlar iyi anlayacaktır ki her uzun süreli ilişkide bunlar çok net bir şekilde görülmüştür.Buyrun başlıyoruz.

  • Her durumda kullanılan seni seviyorum,seni çok seviyorum klişesi

seniseviyorum

Klişe diyoruz çünkü artık her yerde,her koşulda kullanılabilir duruma geldiği için diyoruz.Ağızlarda “Naber,nasılsın” der gibi savrulur bu cümle

  • Rahatlık durumu

Özel hayat diye bir şey pek kalmaz.Kitabınızı ya da gazetenizi alıp,lavaboya girdiğinizde aniden kapının açılıp,”Pardon,bişey almam lazım” dediğini duyarsınız.Kabul edin aynı şeyi siz de yapıyorsunuzdur.

 

  • Gözlerle anlaşma

Ufak bir bakışınız veya bir kaş kaldırmanızla ne demek istediğinizi çok net bir biçimde anlatırsınız.

  • Hakkınızda karar verme

Nereye gideceğiniz ,ne yiyeceğiniz,ne giyeceğinize kadar sizin adınıza hüküm verip,karar alabilir.Bu durum bazen hoşunuza gitse de çoğu durumda artık bir çocuk muamelesi görme durumundan sıkılmanız da mümkündür.

  • Aykırı şeylerin artık normal karşılanması

gegirme

Yanınızda geğirmesi,gaz kaçırması ve hatta bunu senfoniye dökmesi olağan bir durum haline gelir.Hatta kokusundan bile tanır duruma gelirsiniz.

  • Rahatsızlığını söyleme

Artık kötü kokular geldiğini,yıkanması gerektiğini yüzüne yüzüne açıkça söylersin.Yok alınırmış,kendisi neden düşünmüyor gibi düşünceler çok çok eskilerde kalmış,mazideki yerini almıştır.

  • Zaman ayırma

zaman

Biten iş gününün ardından eve geldiğinizde naber,ne yaptından öteye pek de geçmeyen bir konuşma ortamı olur.Hadi bir tık ötesi,günün nasıl geçtiği anlatılır ancak yemek sonrası gelinen nokta,telefon veya tablete gömülmektir.

 

  • Gün içerisinde haberleşme

telefon

Gün içerisinde hangi saat diliminde ne yaptığını bilirsin.Pek de iletişim kurmazsın.Kurduğun iletişim de birkaç dakikayı geçmez.

 

  • Bakım

opucuk

Dışarıya çıkarken kendine gösterdiğin çeki düzenin yarısı bile baş başa kaldığınızda olmaz.Hatta o eski alımından eser de kalmamıştır muhtemelen.Bir tık daha öteye gidecek olursak,artık öpüşmeden önce dişlerimi fırçalayayım,koku süreyim gibi hazırlığın da kalmaz.

 

  • Saçmalama

ask

garip garip bakışmalar,acaip ses çıkarmalar gibi enteresan ruh halleri ortaya çıkar.Dışarıda bu yaptıklarınızı anlattığınızda,bırakın gülmeyi,sizi en yakın psikiyatriste götürmek isteyecek olan arkadaşlarınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Bir Aşk Hikayesidir başlıklı makalemizde aşk, aşk hikayesi ve romantizm hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun İlişkilerin Büyük Problemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ