Kadına Dair Herşey

Uzun Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

Uzun Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

Zor olan; uzun mesafeli ilişkiler… Herkes tarafından gıptayla bakılan fakat bir o kadar da zor olan bu birliktelikler temeli sağlam atılmadıkça devamı olamayacak niteliktedir ne yazık ki. Ufak sorunlar tartışma sebepleri olur. Yan yana iken bunları aşarız deriz ki öylede olur. Araya özlem, sevdiğin kişiyi görememek, kokusunu alamamak, gözlerinin içine bakamamak ve daha nice eksiklikler. Bunları aşabilmek için flört döneminde birbirinizi iyi tanıyabilmeli, güvenmeli “ben yokken neler yapıyor, nereye gidiyor” gibi düşüncelere kapılmamaksızın sevmek, güvenmek ve karşınızdakinin siz yanında olmadığında da bir hayatı olduğunu asla unutmamaktır en önemlisi.

uzun-mesafeli-iliski

Uzun Mesafeli İlişkiler Nasıldır?

Etrafınızda uzun mesafeli olan çiftleri şöyle bir düşünün. Telefon faturaları bir hayli yüksek gelir bu yüzden en iyi tarifeleri bilirler. Otobüs firmalarını onlardan iyi bilen yoktur hangi kampanyalar var, hangi koltuklar rahat, nerelerde molalar vardır bilirler. Zamanlarını nasıl geçireceklerini çok iyi bilirler. Yüz yüze geldiklerinde bütün sıkıntılarını dertlerini kavgalarını unuturlar çünkü özlem bunların üstesinden gelecektir.

Zaman kavramını çok iyi bilirler;  çünkü diğer çiftlere nazaran daha da değerlidir zamanları. Gidecekleri yerin hava durumunu meteoroloji uzmanı kadar olmasa da bir bilgiye sahiptirler çünkü ona göre giyinilir ve çantalar hazırlanır özellikle bayanlar için. Bu ilişkiye mensup kişiler daha özgüven sahibidirler çünkü yarı özgürdürler fakat unutmamak gerekir ki en ufak kıvılcımda sıkıntı olabilir ama buna da alışkın olduklarından telefon konuşmalarında ya da yazışmalarında kendilerini çok iyi ifade edebilecek kelime haznesine, gönül alma kapasitesine sahip insanlardır. Sevgiliden sıkılma durumu olamaz çünkü sık görüşemiyorsunuz bu yüzden boş vakitlerinde nasıl faaliyetlerde bulunabileceğini ve “sevgilim geldiğin de bunları yaparız” diyecekleri ortamı yaratabilirler. Yastık ile yüzününüz arasında telefonun nasıl rahat durabileceğine, nasıl şarj dayandırabileceklerine, betimleme sanatını ne kadar iyi yaptıkları da bir aşikârdır çünkü yeri gelir arkadaşınızı yeri gelir kıyafetinizi tanımlarsınız. Kısacası diğer çiftlere nazaran bilmediğiniz detayları onlar bilirler ve yeterince düşünceli olmak zorundadırlar çünkü uzak mesafeli ilişkiler bunu gerektirir.

Uzun Mesafeli İlişkilerde Sürprizlerin Önemi

Sevdiğin insan bunları hak ediyor olmalı dimi ama… Çünkü sen seviyorsun, senin kalbini kazanmış ki birliktesiniz ya da olacaksınız. Her ilişki için önemlidir küçük sürprizler, küçük kaçamaklar, yüzünde tebessüm uyandırmak… Kimse Mars’tan arazi satın alın demiyor. Sürpriz deyince “ne yapacağım ki” düşüncesine kapılmaktan alamıyoruz ki kendimizi. Bakın devir değişti, uzaktan yemekler, çiçekler, hediyeler yollaya biliyorsunuz ya da yakın arkadaşlar ne günlere durur hadi oda yok diyelim kargo şirketlerimiz bu işler için var olmuştur emin olun. Ya da maddiyata girmeyelim derseniz onun sevdiği bir şarkının sözlerini ona yazın ona değer verdiğinizi gösterir.

Uzun Mesafe İlişki Yaşamak İçin Yapılabilecekler

Eski günlerinizi yâd edin dediğim gibi zaman kavramı önemlidir.  Günaydın mesajı yazın eğer yazıyorsanız ki öyledir ama daha güzel özel neden olmasın. Buluştuğunuzda ufak bir şehir turu ya da yakınlarındaki şehirlere gitmek beraber yeni yerler keşfetmek hiç de fena olmazdı dimi. Birbirinizi tanımak için yan yana iken oyunlar tasarlayın, birbirinizin ilgi alanlarına yönelin ki bu da ona değer verdiğinizi gösterir. Özellikle aile kavramı çok önemlidir. Ailenin içine girmeseniz de onu ailesine karşı yanlış davranışlardan, tutumlardan uzak tutarak daha da doğru ve sağlam bir ilişkiye sahip olursunuz. Zor fakat sonrasında uzaklığın getirdiği dezavantajları avantaja çevirdiğiniz an emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Saygı, sevgi ve sadakatin birlikte olduğu bir ilişkide gerisi pek de önemli değildir…

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kıskanç Erkeklerle Baş Etmenin Yolları başlıklı makalemizde kıskançlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ