Kadına Dair Herşey

Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri

Saç kesiminizin modelini belirleyen en önemli faktör yüz şekliniz olmalıdır. Çünkü yüzün özellikle çene hattı ile saçın orantı bakımından uyumlu olması, saçınızı daha kolay bir şekilde kullanmanızı ve uyguladığınız modeli kendinize yakıştırmanızı sağlar.

Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri, daha çok oval yuvarlak yüze sahip bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Uzun yüzlerde ise, yüzü daha uzun göstereceğinden mutlaka kahkül ve dalga hareketleri ile tercih edilmelidir.

Uzun saçlar kimi zaman bayanların özlemle beklediği, kolayca kontrol edilebilen ve pek çok modeli uygulamayı kolaylaştıran saçlar olmakta. Ancak uzun saçların bakımı ve korunması da ters orantılı olarak zor diyebiliriz.

Saçlarınızı sağlıklı bir şekilde kullanmak ve uzun süreler boyunca size en çok yakışan modelleri uygulayabilmek için saçlarınıza düzleştirici maşa gibi uygulamaları minimum seviyede uygulamalısınız. Aksi halde saçlarınız kısa süre içinde cansız bir görünüm alacaktır.

Ombre Saç Modelleri

Son dönemlerin en trend uzun saç modelleri arasında ombre saçlar yer alıyor. Saç uçlarına, kendi saçınızdan birkaç ton açık renkler ya da kendi saçınızın rengi ile tam kontrast oluşturacak renkler ile yapılan gölgeler sayesinde uç kısımlarında inanılmaz bir hareketlilik oluşuyor. Tarzınıza tarz katabilmek için, sarı tonları, kızıl tonları hatta uç stiller için mor ve mavi tonları ile ombre yaptırabilirsiniz.

en trend uzun saç modelleri

Rasta Saç Modeli

Rasta bir dönemlerin en popüler saç modeliydi. Ancak rasta saç modelini yaptırdığınızda saçlarınızın kısa görünmemesi için saç uzunluğunuzun en az belinize kadar olması gerekiyor. Ayrıca rasta örgüsü için pek çok teknik mevcut.  Uzun süre düzgün şekilde kalıcılık sağlayacak teknikler kullanan kuaförleri tercih etmeniz bu açıdan önemli. Rasta yaptırdığınızda saçınızın bir miktar yıpranacağını da göz ardı etmemelisiniz.

rasta saç modeli

Katlı Saç Kesimi

Eğer saçlarınız çok ince telli ise,  dümdüz kesimler ve uzun saçlar sizin için uygun değildir. Hem sık yapılan yıkama işlemi sebebiyle saçlarınız kolayca yıpranır hem de ince telli saçlar kolay karıştığından saçlarınızı kontrol etmeniz zor olur.

Ancak yine de uzun saç kesimlerinden hoşlanıyorsanız saçlarınıza çene hizanızdan başlayan ince katlar attırabilirsiniz. Böylece saçlarınızın hem daha hacimli görünmesini sağlar hem de kontrolünü ve bakımını daha kolay yaparsınız.

uzun saç kesimleri

Deniz Dalgası Saç Modeli

Deniz dalgası saç modeli özellikle uzun saçlı bayanların rahatlıkla tercih edebileceği, doğal ve hacimli görünüm için en ideal seçeneklerden bir tanesi. Deniz dalgasını, işinin ehli bir kuaförde yaptırmanız saçınızın yıpranmasının önüne geçer ve saçınızı bu haliyle uzun süreler kullanabilmenizi sağlar. Bu model hem ince hem de kalın telli saçlar için uygun.

Koyu Saç Dipleri

Koyu saç dipleri, eskiden olduğu gibi dip boyası gelmiş saç olarak algılanmıyor. Sarı ya da bakır rengi saçlarınızın diplerini koyulaştırarak farklı hatta özgür bir stil yakalayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Katlı Saç Modelleri başlıklı makalemizde İnce telli saçlar, katlı kesim ve Katlı saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ