Kadına Dair Herşey

Uzun Saçlarla Hızlı Bir Şekilde Yapılabilecek Günlük Saç Modelleri

Uzun Saçlarla Hızlı Bir Şekilde Yapılabilecek Günlük Saç Modelleri

Uzun saçlara sahip olmak her kadın için bir tutkudur.Çünkü uzun saçın havası başkadır.İmajınızı ve görünümünüzü değiştirmek uzun saçla oldukça kolay olabilir.Kısa saçlarda kullanabileceğiniz sınırlı modeller varken,konu uzun saç olduğunda uygulanabilecek oldukça fazla model çeşidi mevcuttur.Tabi bunun bir de dezavantaj tarafı var.Acele bir şekilde evden çıkılması gerektiğinde ya da hızlıca dışarı adım atmamız gerektiğinde bu saçlarla ne yapabileceğimizi şaşırıyor da olabiliyoruz.Bu noktada gündelik hayatta sadece 10 dakikada uygulayabileceğiniz ve yapabileceğiniz modelleri bir araya getirmeye çalıştık.Uzun saçlar için tek çözüm at kuyruğu,basit topuz ya da salıp bırakmak değil.

 

Uzun saçlar için düğüm modeli

Düğüm-modeli

Saçlarınızın her iki tarafından ufak tutamlar alın.Lastik bir toka yardımıyla başınızın arka kısmında sabitleyin.Ardından bu tutamları bükün ve ardından döndürün.Bir miktar saçı alın ve oluşan kuyruğun altına ve topuzun içerisine yerleştirin.Bir firkete yardımıyla,oluşturduğunuz örgüyü kuyruk kısmının etrafında döndürdükten sonra sabitleyin.

 

Burgu modeli

Burgulu model

Saçınızın alt kısmında bir at kuyruğu oluşturun.Bu kuyruğu lastik toka ile sabitleyin.Parmaklarınızın yardımıyla saçınızda bir halka oluşturup topuz yapın.Yan kısımdaki tutamları toplayın,sabitleyin ve topuza dönüştürün.

 

Çift topuz modeli

Topuz saç modeli

Saçlarınızın üst kısmında olacak şekilde bir topuz oluşturun.Ardından saçlarınızın daha alt kısmından bir topuz daha oluşturun.

 

Dağınık düğüm modeli

Düğüm saç modeli

Önce saçınızı ikiye ayırın.Bu tutamlarla iki adet at kuyruğu oluşturun.Oluşturduğunuz at kuyruklarını ikiye böldükten sonra tutam kısımlarını bükün.İki adet kıvrımı oluşturduğunuz topuzun içerisine yerleştirin.

 

Saç bandı ile yapabileceğiniz model

sac-bandı-modeli

Bir saç bandını saçınızın etrafına yerleştirin.Ardından saçlarınızı bu saç bandının üstüne doğru sarın.Yanlardaki saçlarınızı büktükten sonra oluşturduğunuzun topuzun etrafına sararak şekil verin.

 

At kuyruğu modeli

atkuyruğu-modeli

Saçınızın alt kısmından tutam alarak at kuyruğu yapın.Yan kısımlarından ise ince olmak kaydı ile örgüler oluşturun.Ve bu örgüleri başınızın arka tarafından sarın.Firkete yardımıyla örgülerinizi sabitledikten sonra,lastik toka ile de at kuyruğunu sabitleyin.

 

Sade topuz modeli

Sade-topuz-modeli

Öncelikle saçınızın üst kısmında bir at kuyruğu oluşturun ve bunu toplayın.Hair bu kullanarak saçlarınızı etrafına sarararak fotoğraftaki görüntüyü yakalayın.Lastik tokayla topuzu sabitleyin.Topuzun bittiği yerde saçlarınızı örün ve ardından bu örgüleri oluşturduğunuz topuzun etrafına sarın.Bir firkete kullanarak da sabitleyin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Makyajın En Çok Da Uzakdoğuluları Değiştirdiğinin Kanıtı başlıklı makalemizde makyaj örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun Saçlarla Hızlı Bir Şekilde Yapılabilecek Günlük Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ