Kadına Dair Herşey

Uzun Süreli İlişkilerde Yaşanan En Büyük 10 Problem

Uzun Süreli İlişkilerde Yaşanan En Büyük 10 Problem

Yıllar süren uzun ilişkiler bir süre sonra ister istemez monotonlaşmaya başlar ve bazı reaksiyonları beraberinde getiremeye başlar. Monotonlaşma sürecine girmiş olan ilişkilerde karşılaşılan sorunlar ise hep aynıdır.

Monotonluk:

Monotonluk

Uzun süren ilişkide olmazsa olmaz problemlerden bir tanesi monotonluktur. Bu monotonluğu ortadan kaldırmak için biraz efor ve enerji gereklidir. İlk heyecanlar tekrar yaşanmayacak olsa da birazcık da olsa heyecan katılabilir ilişkilere.

Alışkanlık:

Alışkanlık

Bir süre sonra alışkanlık haline gelen ilişkiler sadece yaşanmak için yaşanır hale geliyor. Yüz yüze bitmeden akşamlar, unutulmuş iyi geceler öpücüğü, her şey normalmiş gibi algılanmaya başlıyor.

Sıkılma:

Sıkılma

Eşler birbirlerinin tüm olumlu ve olumsuz hallerini keşfettikten sonra ortaya sıkılma durumları çıkabiliyor. Özellikle yeni bir aşka yelken açma istekleri bu süreçte baş gösterebiliyor. Aldatılma ve boşanmaların en büyük sebebi de bu zaten.

 

Heyecan eksikliği:

Heyecan

Artık belli bir zamandan sonra el ele tutuştuğunuzda heyecanlanmıyorsanız sizde de heyecan eksikliği yaşandığını söyleyebilirim. Uzun süreli ilişkilerde yaşanan en büyük problemlerden biride heyecanın ortadan kalkmasıdır.

Evlilik baskısı:

Evlilik baskısı

“Sen evlisin nasıl böyle bir şey yapabilirsin, milet ne der” gibi kelimler evli ciflerde oluşan en büyük baskıdır ve bir süre sonra bunaltır ir hale getirir ilişkileri.

 

Cinsellik:

Cinsellik

Uzun zamanlı ilişkilerde cinsellikle ilgili yaşanan deneyimler bir süreden sonra sıkıcı hale gelebilir. Cinsellikle iilgi yeni şeylere yelken açmıyorsanız sizin ilişkinizde de problem haline gelebilir.

 

Mecburiyet:

Mecburiyet

Uzun süreli ilişkilerde bazen hisler tam olarak bitmiş olduğunda kişiler kendilerini birbirinin yanında olmaya mecbur hissetmeye başlar. İçten gelmeyen duygular ile yapılan her şey belli bir zamandan sonra problem olmaya başlıyor.

 

Küçük şeylerin yarattığı büyük etkiler:

Küçük şeylerin

Uzun süren ilişkilerde belli bir süreçten sonra çiftlerin yaşanmışlıklarına dayanan olumsuzluklar karşılıklı yüze çarpmaya başlanabilir. Ve ardından tartışmaya bile dönüşebilir.

 

Dış müdahaleler:

Dış müdahaleler

Uzun süren ilişkilerde siz iki kişilik bir çift iken belli bir zaman sonra size karışmaya sanki hakkı varmış gibi dış çevreden ilişkinizle ilgili yorumlara açık hale gelirsiniz. İlişkinizle ilgili müdahalelere izin verir ve sorunların başlamasını sağlarsınız.

Yıpranma:

Yıpranma

Hayat gereği iş temposu, ilişki için yapılan fedakârlıklar derken birde bakmışsınız yıpranmışsınız. Yıpranma sonucu çiftler belli bir süreçten sonra eskisi gibi davranmamaya başlayabilir buda ilişkide büyük bir soruna neden açabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Eşlerini Gelinlikle İlk Kez Gören Damatların Muhteşem Tepkileri başlıklı makalemizde düğün, evlilik ve gelin ve damat hakkında bilgiler verilmektedir.


Uzun Süreli İlişkilerde Yaşanan En Büyük 10 Problem Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ