Kadına Dair Herşey

Vajinal Akıntı Nedir, Tedavisi

Vajinal Akıntı Nedir, Tedavisi

Vajinal Akıntı Nedir, Tedavisi

Vajina Nedir?

Vajina Nedir

Vajina kısa tanımı ile, kadın genital organıdır. Bu organ doğumdan itibaren gelişme göstererek kişinin cinsel yaşamında büyük bir rol oynamaktadır. Vajina vücudumuzdaki diğer organlar gibi çeşitli hastalıklarla savaşmak zorunda kaldığımız bir organdır.

Vajinal Akıntı Neden Kaynaklanır, Tedavisi

Vajinal Akıntı Neden Kaynaklanır, Tedavisi

Vajinal akıntı, genç kızlığa adım atıldığı, regl olmaya başlandığı andan itibaren hemen her bayanda görülmektedir. Bu akıntının kimi masum iken kimisi de büyük sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. Vajinal akıntının nedenleri arasında, adet döngüsü, hamilelik veya enfeksiyon sayılabilir. Akıntı eğer enfeksiyon bağlantılı ise kokusu ve renginde yoğunluk görülmektedir. Bu durum kesinlikle tedavi edilmelidir. Vajinada kaşıntı, kızarıklık, cinsel ilişki esnasında sızlama ya da ağrı hissedilmesi, sürekli iç çamaşırı değiştirme ihtiyacını doğurması, tedavi edilmediğinde daha büyük sağlık sorunlarına yol açması açısından önemli bir sağlık problemidir. Vajinal akıntı tedavisi için, öncelikle seçmiş olduğunuz iç çamaşırının pamuklu olmasına ve hijyenik olmasına özel gösterilmelidir. Cinsel yol ile bulaşan bir enfeksiyona bağlı olarak akıntı oluşmuş ise eşlerden her ikisi de tedavi edilmelidir. Tedavi bu noktada ilaç tedavisi olarak uygulanmakta ve zamanında müdahale ile kısa sürede iyileşme kaydedilmektedir. Vajinal akıntının en masum olanı regl zamanının yaklaştığına işaret eden şekli ile hamile kaldığınıza ya da doğumun yaklaştığına işaret eden şekilleridir. Bunu haricinde yaşanan tüm akıntı çeşitlerinde dikkatli olunmalı ve tedavi süreci aksatılmamalıdır.

Vajinal Akıntının Bitkisel Tedavisi Var Mıdır?

Vajinal Akıntının Bitkisel Tedavisi Var Mıdır

Vajina söz konusu olduğunda kadınların utangaçlıkları da ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple öncelikle bitkisel yöntemlere başvurulmaktadır. Bazı durumlarda işe yarayan bitkisel tedaviler bazı durumlarda da işin içinden çıkılmaz bir hal alınmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple önceliğin doktora gitmekten yana olduğu bilinmelidir. Buna rağmen kanıtlanmış bir vajinal akıntı bitkisel tedavisinin olduğu da bilinmektedir. Bu bitkisel tedavi soğan kürü olarak bilinmektedir. 1 adet soğan kabukları ile birlikte dört parçaya böldükten sonra iki su bardağı su ile on beş dakika kaynatılıp, soğutulduktan sonra bir hafta süre ile içilmesi halinde vajinal akıntı sorunundan kurtulduğunu söyleyen kişiler bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Rahim Sarkması Nedir, Belirtileri Tanı ve Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Vajinal Akıntı Nedir, Tedavisi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ