Kadına Dair Herşey

Bayanların Artık Sıkça Yaptırdığı Vajinal Estetik Nedir

Bayanların Artık Sıkça Yaptırdığı Vajinal Estetik Nedir

Bu operasyonlar kadınların cinsel bölgelerindeki kusurlu gördükleri yerleri düzeltmek için vardır. Genital bölgedeki şekil bozukluğu ve dış görünümü beğenmeme durumunda vajinal estetik yaptırma sıkça görülür. Kadınların kendisini psikolojik açıdan iyi hissetmelerine neden olduğundan günümüzde sıkça yapılmaya başlanmıştır. Kadınların kendini güzel hissetmesi ve takıntılarını gidermesi için vajinal estetik yapılır. Cinsel organın tahriş olması, bozulması ve renginin değişmesi kadınları rahatsız etmektedir. En çok şikâyet edilen konu vajinanın genişliği ve iç dudakların sarkıklığıdır. Bu gibi sorunlar eşler tarafından göze batabilir ve cinsel haz alınmamaya başlayabilir. Bunları telafi etmek için bu estetiği yaptırmak sorunu çözecektir. Kadınların kendini daha mutlu, güzel ve özgüvenli hissetmesini sağlayacaktır.

Vajinal Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

vajinal-estetikKadınlar doğum yaptıktan sonra vajinaları esner ve süner. Bu gibi durumlarda kalıcı esneme giderilebilir. Doğuştan iç dudak simetrisi bozuk olan ve bundan rahatsız olan kadınlara vajinal estetik yapılabilir. Vajinası oldukça geniş bir yapıya sahipse bu durum düzeltilebilir. Yine zorlu doğumlarda vajinanın etrafına kesiler atılmak zorunda kalınır. Daha sonrasında cinsel hazzı etkilerse bu estetik operasyonuna başvurulabilir. Kadınlarda idrar kesesi ya da rektumun sarkmaları görülebilir. Bu durum idrar kaçırmalara, cinselliği engelleyecek durumlara yol açabilir. Rahim sarkmasına kadar ilerleyebileceğinden vajinal estetik bu kişilere kolayca uygulanabilir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı

Normal doğum sırasında oluşan yırtıklar ve esnemeler, vajinada meydana gelen hasarlar vajinanın gevşemesine ve genişlemesine neden olur. Yaşlanmayla birlikte ya da doğumsal sebeplerle de vajina geniş olabilir. Bu sorunların giderilmesi için vajina daraltma ameliyatı yapılır. Vajina daraltma işlemi eşler arasında cinsel hazzın artması için yapılır. Hekimin tercihine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Bu operasyon 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Vajinal estetik sayesinde hem görüntü hem de şekil düzelir. Vajinadaki gevşeyen kaslar fonksiyonel olarak bir düzene girer. Vajen kanalındaki gerginlik ve direnç artırılır. Bu kanalda oluşturulan gerginlik cinsel hazzı artırır.

 

İç Dudak Küçültme Operasyonu

 Genital bölgede estetik açıdan istenmeyen görüntüler olabilir. Kadınlar özellikle iç dudaklarının büyüklüğünden ve sarkmasından oldukça rahatsız olurlar. Bu konuda birçok kadın iç dudak küçültme işlemi yaptırır. Vajinanın içinde kıvrımlı olarak yer alan iç dudaklar yukarıdan aşağıya doğru genişler. Her kadında iç dudak ve dış dudak büyüklüğü farklıdır. Normalde iç dudaklar dış dudakların arasına girerek sarkma ya da taşma görüntüsü vermez. Ancak iç dudağın büyük olduğu kişilerde dış dudağın etrafında sarkmalar görülür. Vajina ise estetik bir görüntüden uzaklaşır. Bazen iç dudaklardaki büyüklük tek taraflı olabilir. Bu da asimetrik bir görüntüye neden olur. İç dudak renginde meydana gelen değişikliklerde vajinal estetik ile düzeltilebilir. İç dudak operasyonu yaklaşık 30 dakika sürer. Adet bitişinin beklenmesi gerekir. Lokal ya da genel anesteziyle hastane ortamında yapılır. Ameliyattan sonra iç dudaklarda herhangi bir iz kalmaz. Evde 1 hafta dinlenme ile normal günlük yaşantıya dönülebilir.

 

İç Dudak Sarkmasının Sonuçları Nelerdir?

 İç dudak sarkması sonucu meydana gelen büyüklük ve asimetrik görüntüler vajinanın nemli kalmasına neden olur. Bu da vajinada iltihaplanmaya yol açabilir. Bazen dudakların büyük olmasından dolayı penisin vajinaya girmesi zor olur. Bu da ağrılı bir cinsel ilişkiye neden olur. İç dudakların büyük olması zararlı organizma ve bakterilerin vajinaya girmesini engelleyeceğinden faydası da bulunmaktadır. Ancak olması gerekenden büyüklüklerde gerekli hijyeni sağlamak zor olacak ve enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlayacaktır. İç dudaklardaki değişikliğin sebepleri arasında ergenlik sonrasında oluşan hormonsal değişimler yer almaktadır. Vajinada kronikleşen iltihaplanmalar iç dudakların yapısının ve renginin değişmesine sebep olabilir. Vajinal estetiği 18 yaşını geçmiş ergenlik dönemini aşmış kadınlara yapılabilir. Bu operasyon bakire kızlara da yapılabilir. Vajinal estetiğin yapılması hamile kalınmasına ya da doğum yapmaya bir engel oluşturmaz.

 

.

Bir önceki yazımız olan Bel Estetiği İle Beliniz Daha İnce başlıklı makalemizde bel inceltme ve estetik hakkında bilgiler verilmektedir.


Bayanların Artık Sıkça Yaptırdığı Vajinal Estetik Nedir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ