Kadına Dair Herşey

Vedik (Hint) Astrolojisi Nedir?

Vedik (Hint) Astrolojisi Nedir?

Yıldız astrolojisi, Çin astrolojisi, Horary astrolojisinin yanı sıra bir de Vedik (Hint) astrolojisi vardır. Buna ay astrolojisi de denmektedir. Hemen hemen 4000 yıl önceden günümüze kadar gelmeyi başarmış bir astroloji çeşididir.

Vedik(Hint) yani Ay astrolojisinde Ay önemli bir yere sahiptir. Çünkü tüm hesaplamalar Ay’ın konumuna göre yapılmaktadır. Bu nedenle ayın hangi konumda nerde bulunduğu çok önemlidir. Bu astroloji usta çırak ilişkisi içerisinde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Yıldız astrolojisi yani Batı astrolojisinden oldukça büyük farkları vardır. Yıldız astrolojisinde Güneş, Hint astrolojisinde ise Ay temel alınır.

Yıldız astrolojisi Tropikal Zodyak’a göre, Vedik(Hint) astrolojisi ise Sideral Zodyak’a göre hesaplama yapmaktadır. Bu nedenle iki astroloji arasında büyük farklar bulunmaktadır.

Vedik (Hint) astrolojisi Dasha gezegeni ile farklı bir gezegen periyotları oluşturduğu için farklı bir yapıya sahiptir.

Gezegenlerin bir araya gelmesi ile çeşitli kombinasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu kombinasyonlara da yoga ismi veriliyor. Bu durumda astroloji bu yoga kombinasyonlarından yorumlama esnasında fazlaca yararlanılıyor.

Vedik (Hint) astrolojisi gelecekle ilgili bilgiler verebiliyor. Ay’ın konumuna göre gelecekte nasıl şeylerle ne ile karşılaşacağınızı bilemeyebilirsiniz.

Astroloji toplumlar da farklı bir şekilde ortaya çıkabilmiştir. Birçok çeşidi vardır ve hepsinin birbirinden farkı vardır. Ancak şuan en tercih edilen astroloji türü yıldız astrolojisidir. En çok faydalanılan ve Dünya üzerinde en çok kullanılan astrolojidir, yıldız astrolojisi.

 

Bir önceki yazımız olan Horary Astrolojisi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Vedik (Hint) Astrolojisi Nedir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ