Kadına Dair Herşey

Vıctorıa Tarzı Ev Dekorasyonu

Vıctorıa Tarzı Ev Dekorasyonu

Evini ya da salonunu dekore edecek kişilerin kendilerine uygun dekorasyon tarzını bulmaları hayli zor olabilir. Öncelikle neyi sevdiğiniz ve neyi istediğiniz hakkında fikriniz olmalı.

Vıctorıa Tarzı Ev Dekorasyonu

Vıctorıa Tarzında Ev Dekorasyonunda En Güzel Örnekler

Eğer salon dekorasyonunda çiçekli ve desenli perdeleri seviyorsanız, antikaya ve mobilyalarda  ağır bir atmosfere düşkün iseniz, klasik mobilyalar sizi cezbediyorsa yüksek pencereli evlerden hoşlanıyorsanız İngiliz tarzı da denen Victoria tarzı ev dekorasyonu tam size göre diyebiliriz. Şayet bu tür mobilyaları evinizi döşerken kullanmak isterseniz perdelerinizden halılarınıza kadar hatta hatta kullandığınız aksesuarlara kadar herşey de bu mobilyalara az da olsa uyum sağlayacak izlerin bulunması gerekmektedir. Klasik ve aynı zamanda resmi bir havası bulunan İngiliz dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında renkli, desenli duvar kâğıtları ve gösterişli halılar vardır. Salon aksesuarlarında ise ahşap seçimi Victoria tarzı dekorasyonu tamamlayacak unsurların ilk sıralarında yer almaktadır.mutfak-mobilyalari

Victoria stili mobilyalar ve aksesuarlar genellikle el işçiliği ve oymalarla bezenmektedir. Koltukların kenarındaki tahta kısımlarına çeşitli oyma şekilleri yapılır. Gerçi şimdi fabrikalarda da bu oyma işlemleri yapılmaktadır. Fakat en kıymetli ve pahalısı elle yapılan mobilyalar ve aksesuarlardır. Bu mobilyaların yapımında genellikle ceviz ağaçları kullanılmaktadır. Çünkü ceviz ağacı daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bu tarz Victoria stilini yansıtan en temel unsurlardandır.

varak-susleme

Klasik tarzı severler için victoria tarzı ev dekorasyonunun, kişiyi rahat hissettirecek sıcaklıkta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu tarz dekorasyonlar ahşabın sıklıkla kullanılmasını, kahverenginin baskın olmasını sağlar ve evinize ağır bir hava katar. Unutmadan  size şöyle bir ipucu da verelim: Birbirine zıt olan yani beyaz ve siyah gibi renkler, koyu kahverengi renklerin ağırlığını kırar ve boğucu havayı dağıtır. Buradan yola çıkarak dekorasyonda bu minik ipucuna dikkat edebilirsiniz. Ayrıca daha da ağıra kaçan antika mobilyaları biraz olsun hafifletmek konusunda altın sarısı ve krem renklerinden yardım alabilirsiniz. Evinizde kullandığınız klasik aksesuarlar dikkat çeksin istiyorsanız da açık pembe ya da beyaz desenli kumaşlarla tasarlanmış salon takımlarını kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Değişik bir ev dekorasyonu olan Victoria tarzı için fikir, tercih ve zevkler sizlere bağlıdır.

Bir önceki yazımız olan Evinizi Genişleten Dekoratif Aynalar başlıklı makalemizde Ayna modelleri, dekoratif ayna çeşitleri ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Vıctorıa Tarzı Ev Dekorasyonu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ