Kadına Dair Herşey

Vücudu Rahatlatmak İçin Bu Alana Masaj Yapmanız Yeterli

Vücudu Rahatlatmak İçin Bu Alana Masaj Yapmanız Yeterli

İnsan vücudunu rahatlatmak için çok sayıda masaj tekniği var. Bunların büyük bir çoğunluğu sadece sağlığınız için iyi değil, aynı zamanda sizi iyi de hissettirir. Sorun şu ki, birçoğu çok fazla boş zaman, para ve bir uzmanın yardımını gerektirmektedir.

Neyse ki, normal bir masajın masraflarının hiçbirini ödeme zorunda kalmadan bedeniniz için aynı faydaya sahip çok basit bir yöntem keşfettik ve bunu sizlerle paylaşıyoruz.

İhtiyacınız olduğunda rahatlamak için kaşlarınız arasındaki bu bölgeye masaj yapabilirsiniz.

Alnınızdaki Bu Alana Masaj Yaparsanız Ne Olur?

Rahatlatıcı masaj noktası

Aslında iç güdülerimizin bizi aldatmadığı da ortaya çıkıyor. Bu alana masaj yapmak konsantrasyonunuzu arttırır, gerginliği azaltır, baş ağrısından kurtulursunuz ve gözlerinizi dinlendirirsiniz (özellikle eğer bilgisayar başında çok uzun süre geçiriyorsanız). Geleneksel Çin tıbbı ile ilgilenenler de bu noktaya masaj yapmanın insanın sezgisel güçlerini geliştirdiğini açıklamaktadır.

 

Ne Yapmanız Gerekiyor?

Basitçe kaşlarınız arasındaki noktaya parmağınız ile hafifçe bastrın ve dikey bir hat olarak parmağınızı 3 cm yukarı doğru kaldırın. Tam bu noktaya 45 ila 60 saniye arasında baskı uygulayın. Sonuçları görmek için çok fazla beklemenize gerek kalmayacak.

Uzmanlar bu sürecin sinirsel gerginliği azaltmaya yardımcı olan beyindeki bir bölgeyi uyardığını açıklamaktadır. Aynı zamanda özellik göz ve ağız çevresindeki bölgedeki cildin görünümünü iyileştirdiği gibi, yenilenme süreçlerine de yardımcı olmaktadır.

Bu yüzden eğer aniden bir baş ağrısı hissetmeye başlarsanız veya gözleriniz gün içerisinde çok yorulursa, artık ne yapacağınızı biliyorsunuz!

 

Bir önceki yazımız olan Günde Kaç Saat Uyumalıyız Sorusunu Test Eden Kadın Ve Sonuçlar başlıklı makalemizde günde kaç saat uyumalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Vücudu Rahatlatmak İçin Bu Alana Masaj Yapmanız Yeterli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ