Kadına Dair Herşey

Vücut Heykeltıraşlığı: Liposculpting

Vücut Heykeltıraşlığı: Liposculpting

Estetik olmak isteyenlerin yeni gözdesinin; Liposculpting olduğu bilinmektedir. Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak için uygulanan her yöntem gibi bu yöntem de son derece sevilmiştir. Genellikle yağ alma işlemi ile birlikte uygulanan bu işlem; bazen tamamlayıcı olarak yapılır iken bazen de tek işlem olarak yapılmaktadır. Liposculpting bir çeşit heykeltıraşlık olarak da anılmaktadır. Çünkü tamamen vücuda şekil vermek amaçlanmıştır. Güzel bir vücuda sahip olmak özellikle kadınların ortak hayalidir. Güzel vücuda sahip olmak, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da sağlıklı bir vücudun belirtisi yağ orannını az olmasıdır. Bu nedenlerle estetik ameliyatları artık kaçınılmaz olmuştur.

Liposculpting Nedir

Liposculpting bir çeşit estetik ameliyattır. Vücudun şekillendirilmesi amaçlanmakla birlikte; tamamlayıcı bir operasyondur. Vücudun şekillendirilmesi amacı ile yapılan bu operasyonlar asla zayıflatma ameliyatları değildir. Liposculpting düzeltme ve düzgün şekil verme anlamı taşmaktadır. Sarkan ve esnekliği olmayan vücutlar için oldukça önemli ve kurtarıcı bir ameliyattır. Kesinlikle bir şişmanlık tedavisi olmadığı için kilo vermek isteyen herkese yapılmaz. Bu operasyonun yapılmasına karar verilmesi için bazı şartların sağlanması gerekir. Bu şartlar içinde en önemlileri; bölgesel yağlanma oranlarının kilo vererek ve diyet yaparak eritilememesidir. Gerekli olan bu ameliyatın uygulanması için bazı testlerin yapılması gerekir.  Bu işlem genellikle deriyi sıkılaştırmak için yapılmaktadır. Böylece ciltte herhangi bir iz kalmadan deri sıkılaşması sağlanır.

Liposculpting Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposculpting vücudun sıkılaşması amacıyla yapılan bir işlemdir. Kimi zaman tamamlayıcı bir işlem olduğu için vücudun belli bölgelerine ihtiyaçtan dolayı yapılabilir. Ancak bazen tek başına kullanılan bir yöntem de olabilir. Özellikle son yıllarda selülit tedavisinde sıkça kullanılan bir yöntem olması ile popülerlik kazanmıştır. Tabi ki sadece selülitli bölgelere uygulanacak kadar dar bir yöntem değildir. Kol, bacak, kalça, koltuk altı, bel bölgesinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Liposculpting tek bir bölgeye yapılacağı gibi gerek duyulan bölgelere aynı anda da yapılabilmektedir. Bu hastanın ihtiyaç duyduğu operasyona göre değişmektedir. Bu durum testler ve plastik cerrahın vereceği karar ile şekillenecektir.

Liposculpting Nasıl Yapılır?

vucut-heykeltrasligiLiposculpting genellikle yağ aldırma işlemi ile birlikte yapılmaktadır. Çünkü yağ almadan vücuda şekil vermek kimi zaman mümkün değildir. Yağ aldırma işlemi yağın yoğun olduğu bölgelerde yapılmaktadır.

Ancak bir incelme ameliyatı olmadığı için de yağ oranının diyet veya spor gibi aktivitelerle yok olmaması gerekir. Yani vücudun belli bölgelerinde erimeyen ve erimesi mümkün olmayan bir yağ dokusu olması gerekir. Bu yağ dokusu ancak yağ aldırma işlemi ile ortadan kalkacak ise bu ameliyatın yapılması gereklidir. Yağ aldırma işlemi sonrasında; özellikle vücut esnekliği olmayan insanlarda derinin toparlanması ve sarkması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu bazen derinin esnek olması ile ortaya çıkabilmektedir. Bunları göze almayan hastalar ve plastik cerrahi uzmanları; Liposculpting yöntemi ile ameliyatı tamamlayacakladır. Liposculpting yöntemi plastik cerrahların vücutta heykeltıraş gibi çalışmasıdır. Yani vücutta fazla olan yerlerin alınması ve gerekli yerlere germe operasyonlarının yapılmasıdır. Vücudun şekillenmesi için kullanılan bu yöntem yağ alınan bölgede bir makine yardımı ile düzeltme yapma şeklinde uygulanmaktadır. Böylece oldukça güzel bir vücuda sahip olmak mümkün olacaktır.

Liposculpting Ameliyatı Sonrası

Bu ameliyat sonrası için bilinmesi gereken; herkesin tek tip bir vücuda sahip olamayacağıdır. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olduğu için ameliyatın etkileri ve sonuçları da farklı olacaktır. Yani bu ameliyat sonrasında kusursuz ve mükemmel olmayı beklemek büyük bir hatadır. Liposculpting sadece bir düzeltme ameliyatıdır. Yani; olmanız gerekenden farklı bir görüntüye sahip olmak için tasarlanmamıştır. Bu ameliyat sonucunda deri üzerinde herhangi bir iz kalmayacaktır. Oldukça teknolojik aletler ile yapılan bir operasyon olduğu için zarar vermemek ve iz bırakmamak üzerine geliştirilmiştir. Ameliyat sonrasında her türlü riski ortadan kaldırmak amacıyla hasta bir gece hastane de tutulmaktadır. Herhangi bir komplikasyon meydana gelmesi durumunda ve ağrı olması riskleri nedeniyle hasta ile bir gece boyunca sıklıkla ilgilenilmektedir. Genellikle hastane çıkışı sonrasında hastaya iki gün istirahat verilmektedir. Sıkılaşmanın net olarak görülmesi için ameliyattan sonra on gün geçmesi gerekir. Hasta iki gün sonra normal hayatına geri dönerek, sıkılaşmanın keyfini çıkarabilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Bakım Her Kadını Özel Yapar başlıklı makalemizde kadınların değişimi ve öncesi ve sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.


Vücut Heykeltıraşlığı: Liposculpting Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ