Kadına Dair Herşey

Vücut Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

Vücut Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

 

Vücut kilo alıp verme, yaşlanma ve diğer birçok etkenden dolayı zamanla sarkar. Bu sarkma da yaşlı görünüme sebep olmakla birlikte, vücudun elastikiyetini kaybetmesine neden olur.

Cildimizin bakımı sadece yüzümüzden ibaret değildir. Bu yüzden tüm vücudumuza özen gösteren bir bakım rutinini, ilk gençlik yıllarından itibaren alışkanlık haline getirmemiz şarttır.

Birçok kişi vücudu sikilastirici doğal tarifler ile vücudunun daha genç ve diri görünmesini sağlar. Diri ve sıkı olan bir vücut her zaman genç görünür. Bu yüzden hiçbir şey yapılmasa bile, en azından nemlendirici krem ya da bebe yağı gibi doğal içerikli yağlarla bakımının yapılması gerekir.

Sizin için hazırladığımız vücut sıkılaştırıcı doğal tarifler ile, siz de bütçenizi zorlamadan sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Öncelikle sıkı bir vücut için karışımları uygulamak dışında yapacaklarınızı belirlemelisiniz. Bunlardan en önemli 5 tanesi aşağıda yer almaktadır.

 1. Bol Bol Su İçmek

Bol su içmek her zaman ilk telkin edilen güzellik önerisidir. Bol bol su içerseniz cildinizin elastikiyeti artar.

 1. Spor Aktivitelerinden Birini Seçmek Şart

 

Vücut sıkılaştırmak evde  oturarak olmaz. Bu yüzden en azından günde 40 dakika yürüyüş yapmanız gerekir. En güzel vücut sıkılaştırma yöntemi kick boks sporu ile ilgilenmektedir. Kick boks tüm vücudu çalıştırdığından çok güzel bir sıkılaşma yöntemidir.

 1. Cildinizi Düzenli Nemlendirin

Cildinizin kurumasını önlemek ve düzenli olarak nemli kalmasını sağlamak için bebe yağı ya da nemlendirici kremleri her banyo sonrası uygulamanız gerekir.

 1. Vücut Sıkılaştırıcı Yağları Kullanın

Vücut sıkılaştırıcı yağ karışımları arasında en etkili olan karışımı uygulayabilirsiniz. Bunun için aktardan satın alacağınız; biberiye, susam, buğday, badem ve kantaron yağı ile vücudunuzu her gün masaj yaparak ovmanız oldukça başarılı bir sonuç verecektir.

 1. Şekerli Gıdaları Unutun

Şekerli gıdalar ve karbonhidrat vücudunuzun sıkılaşmasını engeller ve gereksiz bir kilo alımı yaşamanızı sağlar. Bu yüzden protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

vucut-sikilastirma

Vücut Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

Vücut sıkılaştırıcı Acı Biber Karışımı Tarifi

 • Gliserin,
 • Biberiye yağı,
 • Limon suyu,
 • Yarım kilo kırmızı biber

Bu malzemeleri kolayca bulabilirsiniz ve ucuz bir şekilde kürünüzü hazırlayabilirsiniz. Bunun için ilk önce yarım kilo acı kırmızı biberi suda iyice haşlıyorsunuz. Daha sonra 5 adet limonun suyu ile birlikte blenderda biberiye yağları ve gliserin ile birlikte karıştırıyorsunuz. Karışımı ağzı kapaklı bir kavanozda 3 gün serin ve karanlık bir yerde bekleterek her gün vücudunuza sürerek egzersiz yapıyorsunuz. Düzenli kullanımda da sıkı ve diri bir vücuda sahip oluyorsunuz.

Vücut Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi Tarifi

Yumurtanın beyazını bembeyaz olana çırpıyorsunuz. 5 adet yumurta beyaz tüm vücudunuz için yeterli olacaktır. Köpük olana kadar çırptığınız yumurta beyazlarını tüm vücudunuza sürerek 15 dakika bekletiyorsunuz. Sonra banyoda ılık su ile yıkayarak haftada bir gün uyguladığınızda sonuç alabileceksiniz.

Vücut Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağ Tarifi

 • Avokado yağı,
 • Susam yağı,
 • Buğday yağı,
 • Yasemin yağı,
 • Biberiye Yağı,
 • Ardıç yağı,
 • Yarım çay bardağı saf zeytin yağı bir şişenin içerisinde karıştırılır. Bu karışım şişenin kapağı kapatılıp iyice çalkalanarak, her gün vücuda sürülür.

Karışımı sürmeden önce tüm vücudunuzu at kılı fırça ile fırçalayarak, kan dolaşımınızı harekete geçirin ve yağları sürdükten sonra streç film ile sararak yürüyüş ya da herhangi bir egzersiz yapın.

Düzenli olarak uyguladığınız bu yöntem ile 2 ay içinde gözle görülür bir fark göreceksiniz ve vücudunuzun sıkılaştığını hissedeceksiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Göz Makyajını Sanat Eserine Çevirmek başlıklı makalemizde göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Vücut Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ