Kadına Dair Herşey

Vücutta Yağlanma Nasıl Önlenir?

Vücutta Yağlanma Nasıl Önlenir?

Yağlanmanın önlenmesi için öncelikle yağlanmayı durdurmak ve yağlanmayı durdurma süreci çok basit bir süreçtir. Hepimizin bildiği ve aklımıza gelen ilk şey; Yağlı besinlerden kaçınmak aslında doğru ifade zararlı olan yağlı besinlerden kaçınmak gerekir ki zeytinyağlı salata ya da balıklar bu zararlı yağlara girmez. Bunun ayrımı yapmakta fayda var. Yağlanmayı durduktan sonra vücutta yağlanma nasıl önlenir dersek günlük yaşamımız da birkaç küçük değişimle yağlanmayı önleyebiliriz. Bilinmesi gereken en temel şey vücutta bulunan her 25 kg için 1 litre su içilmesi gerekir. Bu noktada vereceğimiz ipucu örneğim 75 kilo olan biri 3 litre su içmelidir. Bu 3 litrenin 1 ya da 2 litresini alkali su olarak içmesi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını arttıracaktır.  Hekim tarafında kısıtlamanız yok ise; güne sade Türk kahvesi ile başlamak aynı şekilde metabolizmayı hızlandırmaya yetecektir ve unutulmaması gereken en temel şey uyandıktan 20 dakika içinde 1 bardak su 1 fincan kahve vs. ile metabolizmayı çalıştırmak gerekir. Uyandıktan sonra 20 dakika içinde bir şey yiyip içmez isek gün içinde metabolizmamız yavaş çalışır. Ara öğünlerde 3 – 4 adet marul 6 – 7 adet çiğ badem de metabolizmayı hızlandıran besinler arasındadır. Yağlanmaya sebep olan bir diğer etken de meyveyi günün sonuna bırakmaktır meyve şeker ve enerji içerir bu sebeple günlük meyve porsiyonlarımızı akşam yemeğinden önce tüketmekte fayda vardır.

Bölgesel Yağlanma için Egzersizler

Bölgesel yağlanma için egzersiz de en temel süreç düzenli egzersizdir.  Vücut egzersizi 1 yada birkaç günde tanımaz süreç şu ki kimse 3 günde kilo almadığı gibi 3 günde de kilo vermesi bölgesel yağlanma sorununu çözmesi mümkün değildir. Her bölge için yapılması gereken farklı egzersizlerde vardır elbet ama öncelikle tüm vücut için gerekli olan egzersizler; yürüyüş önerilir ve ip atlamak önerilir. Bu egzersizlerden önce Türk kahvesi içmek ve egzersiz esnasında ve sonrasında içilen su ya birkaç damla limon ekleyerek tüketmek metabolizmanın çok hızlı çalışmasını sağlar ve yağ yakımı fazlasıyla arttırır.

Bir önceki yazımız olan Meme Kanseri Nedir Ne Değildir? başlıklı makalemizde meme kanseri, meme kanseri nedenleri ve meme kanseri tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Vücutta Yağlanma Nasıl Önlenir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ