Kadına Dair Herşey

Yaratıcı Genç Odası Fikirleri

Yaratıcı Genç Odası Fikirleri

Oda dekorasyonları yaratıcılık, yetenek ve emek isteyen bir iştir. Her insanın hayalinde yaşam olanının en güzel hali yatar. İnsanların zevkleri değişik olduğu gibi, yuvaları da bu değişiklikten etkilenir. Artık pek çok kullanışlı ürün ile evlerimizi kendimizin dilediğimiz gibi tasarlaması mümkün. Yaratıcı modeller ile  tasarım mobilyalar ve eşyalar, sadece iç mimarların elinden değil çoğu mağazadan rahatlıkla çıkabiliyor.

Genç odası tasarımları, bir kadının mutfağı için düşündüğü tasarım kadar önemlidir gençler için. Karakteri artık oturduğu için kendi zevklerine ve isteklerine göre döşenmiş odalar gençler için bir motivasyon kaynağına dönüşür. Genç odası dekorasyonları gençlerin zorlu eğitim yaşamlarının içerisinde onlara motivasyon kaynağı sağlamalı aynı zamanda istedikleri gibi olmalıdır.

Renk Seçimi ve Mobilya Yerleşimi

Odanızda kullanacağınız her renk sizin için önemlidir. Açık renk duvarlar odayı daha ferah ve geniş göstereceği gibi, koyu renk duvarlarda mobilyaları ön plana çıkartır. Sizin ön plana çıkarmak istediğiniz kısımlara göre renkleri belirleyebilirsiniz. Kitaplığınızın ön planda kalmasını istiyorsanız kitaplığınız ile aynasız (aynalar dikkati ona yöneltir) dolabınızı yan yana yerleştirin. Mobilyalarınızı yerleştirirken elinizden geldiğince odanızda açık alan bırakın.

Karakteriniz Odanızda Belli Olur

Kendi karakteriniz odanızın karakterini şekillendirir. Kişisel zevkleriniz odanızın her köşesinden okunur hale gelir. Genç odanızı tasarlamadan önce bunu düşünün. Nasıl bir izlenim yaratmak istiyorsunuz? Minimalist mi? Enerjik ve neşeli mi? Sportif ve heyecanlı mı? Kişisel zevklerinize uygun olarak döşediğiniz odanıza kendinizi daha ait hisseder, orada daha huzurlu ve rahat olursunuz.

Yaratıcılığınızı Konuşturun, Standartlara Bağlı Kalmayın

Genç odanızı takım halinde almış olsanız bile buna bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Yapacağınız en ufak değişiklikler bile standart görünüşü daha iyi bir hale getirir. Bembeyaz bir oda takımınız da dolabınızın üzerine yapıştıracağınız resimler bile odayı daha farklı bir havaya büründürebilir. Aksesuarlarla her şeyi sıradanlığından çıkartabilirsiniz. Standart resim çerçeveleri yerine duvarınıza asacağınız balık ağına resimleri mandalla tutuşturmak harika bir fikir olacaktır. Küçüklük oyuncaklarınızı sergilemekten çekinmeyin. Onları odaya yerleştiriş şeklinizle birlikte odanız daha şirin bir hale gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Yemek Odası Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktalar başlıklı makalemizde yemek odası alırken dikkat edilmesi gerekenler, yemek odası almanın püf noktları ve yemek odası takımı nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.


Yaratıcı Genç Odası Fikirleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ