Kadına Dair Herşey

Yaşam Kalitenizi Artıracak İpuçları

Yaşam Kalitenizi Artıracak İpuçları

Yaşam kalitesi kriterleri, kişinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesinden, huzurlu bir hayat sürmesine, inanç ve fikir özgürlüğünden, refah seviyesi ve sağlıklı olmasına kadar uzanan geniş bir yelpazedir. Hepimiz bir şekilde yaşıyoruz. Fakat önemli olan, bize verilmiş bu tek yaşam hakkını doğru kullanmak ve elimizden geldiğinde kaliteli bir yaşam sürmektir. Bu yazımızda sizlere yaşam kalitenizi artırmanın yollarını ve yaşamınızı daha kaliteli bir hale getirmek için yapabileceğiniz birkaç ipucu vereceğiz.

  1. Hayal Kurun

Hayal kurmak, size ileriye bakma fırsatı tanır ve yaşama arzunuzu zinde tutar.

  1. Kendinize Hedefler Koyun

Kendinize küçük, günlük hedefler koyarak günlerinizi boş geçirmiş hissinden kurtulabilirsiniz.

  1. Hep Daha İyisini İsteyin

Elinizdekilerle yetinmek her zaman büyük bir mutluluk kaynağıdır. Fakat kendinize hep bir adım ileriyi hedef koyarsanız hayat çabanız hiç azalmaz ve hayal ettiğiniz istekleri yerine getirmek size büyük hazlar yaşatır.

  1. Spor Yapın

Spor yapmak, vücudunuzu şekillendirerek daha özgüvenli bir insan olmanızı sağlayacağı gibi sağlığınızı da korur ve daha iyi uyku uyumanızı, daha enerji dolu uyanmanızı sağlar.

  1. Ailenize ve Arkadaşlarınıza Zaman Ayırın

Çevremiz bizim hazinemizdir. Arkadaşlarımıza, ailemize, sevdiklerimize zaman ayırırsak bunun karşılığını elbet görürüz.

  1. Gülmeyi Alışkanlık Haline Getirin

Gülmek, para gibidir. Bu benzetmemin sebebi “para parayı çeker” mantığından geliyor. Gülmek gülmeyi çeker. Hiçbir sebep bile yokken belki canınız sıkkınken veya olumsuz bir durumlar karşılaşmışken bile bunun her şeyin sonu olmadığını düşünün ve tebessüm edin. Sorunların daha çabuk çözüldüğünü siz de fark edeceksiniz.

  1. “Hayır” Demeyi Öğrenin

Son zamanlarda uzmanların yaptığı araştırmalara göre “hayır” diyebilen insanlar “hayır” demekten çekinen insanlara nazaran daha mutlu bir hayat sürüyor. Gerektiği yerde ve zamanda hayır diyebilmeyi kendinize düstur edinin.

  1. Mutlu olduğunuz İşi Yapın

Birçoğumuz hayatını mutlu olduğu işle değil daha çok para kazandığı işle sürdürüyor. Evet, para oldukça önemli fakat düşünecek olursak günde yaklaşık 9 saatimiz çalışarak geçiyor. Bu süre hafife alınacak bir süre değil. Bu nedenle mutlu olduğunuz işi yaparak hem daha verimli olabilir hem de daha kaliteli bir hayat sürdürebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yaşam kalitesini artırmanın yollarından birkaçını sunduk. Siz de daha kaliteli bir yaşam sürmek istiyorsanız öncelikle iç dünyanıza dönün ve kendi isteklerinize cevap verin. Hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz.

Bir önceki yazımız olan Çoğumuzun Bilmediği 13 Mutfak Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yaşam Kalitenizi Artıracak İpuçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ