Kadına Dair Herşey

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası,mutfaktan sonra evin en çok kullanılan ve en büyük öneme sahip odalarından bir tanesidir.Çünkü yatak odasında kullanılan renkler,aksesuarlar,avizeler ve mobilya seçimleri kişileri oldukça çok etkiler. Bu yüzden kişinin kendi zevkine ve renk seçimine uygun olarak belirlediği yatak odası kişinin yaşantısını ve odanın atmosferini büyük ölçüde etkiler.

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali

Romantik Yatak Odası

Yatak odası denilince kişide romantizm çağrışımları söz konusuysa oda tasarımınızı romantik yatak odasından  yana seçim yapabilir. Romantik yatak odası denilince akla gelen ilk renk kırmızı rengi olsa da kırmızı rengi zamanla insanın gözünü yoran bir renk olduğundan yatak odasında tek parçada kullanılması durumunda romantik yatak odası görüntüsünün elde edilmesi mümkündür. Örneğin;mobilya seçiminde,avizede,aksesuarda  ya da halı gibi detaylarda kullanılan kırmızı renk odaya daha romantik bir hava katacaktır.

Klasik Yatak Odası

Eğer yatak odasında klasik olma düşüncesinden vazgeçemeyenlerdenseniz yatak odanızda eski dönemleri aratmayan  mobilya,avize  ve aksesuarlarla daha şık bir görüntü elde etmeniz mümkün olacaktır.Klasik yatak odası dizaynında daha çok beyaz ve krem rengi kullanılırsanız odanızda hem ferah hem de güzel bir görünüm sağlamış  olacaksınız.yatak-odasi-aksesuarlari

Modern Yatak Odası

Yatak odanızda daha modern bir görüntü elde etmek için beyaz renk ile birlikte kullanılan mavi,yeşil,pembe gibi renkler odanın modern görünmesini  sağlayacaktır. Ayrıca avizelerin de aynı şekilde odadaki renkler ve halıyla orantılı olarak renkli olması yatak odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Rahat Yatak Odası

Eğer bir yatak odasından beklentiniz sadece rahat olmasıysa buna uygun daha rahat mobilyalar ve ona uygun olarak kullanacağınız bej,kahve, beyaz ,siyah renkleri yatak odanızda hem rahat hem de güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

yatak-odasi-dekorasyonu

Özel Tasarım Yatak Odası

Eğer yatak odanızı herşeyiyle tamamen sizin fikir ve düşüncelerinizle oluşturulmasını istiyorsanız,özel tasarım yatak odaları tam size göre. Bu yatak odaları sizin kendi tasarımınız ya da tasarlattığınız şekilde ve renkte olduğundan dolayı tamamen sizin zevkinize,seçimlerine hitap edecektir. Bu durumda kendinizi yatak odanızda daha özgür ve mutlu hissedecek bir ortam yakalamanız mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Salonunuza Renk Katan Kilimler başlıklı makalemizde anadolu motifleri, kilim renkleri ve salonda kilim modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ