Kadına Dair Herşey

Yatak Odası İçin Perde Seçimi

Yatak Odası İçin Perde Seçimi

Evinizin her kısmı sizin için çok özel olsa da, en özel kısım yatak odanızındır. Orası sadece sizin için olan, size mahsus yerdir. Aynı zamanda kişiliğinizi de en çok yansıtan, evinizin tamamından bile kendinizi daha ait hissettiğiniz mekandır. Yatağınızın sizin için uygunluğundan, en ufak bibloya kadar özen gösterdiğiniz yatak odanız için zor olan adımlardan biri perde seçimidir. Sizin için bu seçimi kolaylaştırdık, yatak odası perde çeşitleri ve önerileri ile artık yatak odanız için en uygun perdeyi seçebilirsiniz.

Yatak Odası İçin Perde Seçimi

Yatak Odası İçin Perde Seçimi

Odanızın Tarzına Göre Seçin, Zarif mi? Rüküş mü?

Nasıl birisiniz? Yatak odanız nasıl? Zarif bir tasarıma mı sahip yoksa rüküş mü? Cıvıl cıvıl mı yoksa sade mi? Bunu göstermenin en uygun yolu perdelerdir. Saray tarzı perdeler odanızı daha kapalı ama daha şık gösterir. Bir tarzınız olduğunu, gösterişi sevdiğinizi belli eder. Genel olarak tül perde çeşitleri gösterişleriyle ön plandadır. Bu elbet tüllerin üzerinde ki işlemelere göre de değişir. İşlemelerin tarzına dikkat edin.

Sportif bir tarza sahipseniz stor perde kullanabilirsiniz. Stor perdeler ilk çıktıkları zamanda genel olarak mutfakta kullanılsa da, çeşitlenen piyasa sayesinde artık stor perdeler sadece mutfakta değil, evinizin tüm odalarında kullanılabiliyor. Temizliği hem kolay, hem de yanlarına koyacağınız fon ile daha şık ve yatak odasına özgü bir hava katabilirsiniz.yatak-odasi-icin-perde

 

Odanızı Daha Geniş Göstermesini Sağlayın

Bazı perdeler yatak odanız çok geniş değilse bunu olduğundan daha ufak gösterir. Bu yüzden kullanacağınız perdeye dikkat etmelisiniz. Düz desenli ve açık renk perdeler odayı daha ferah ve geniş gösterir. Bu da odanız ufak olsa bile gözünüze daha büyük görünmesini sağlar. Aynı zamanda diğer eşyaları da ortaya çıkartır. Perdenizi fazla kullanmayacaksanız, kenarlarda ki fonların yatak başlığınızın etrafına kalacak şekilde yatağınızı camınızın önüne yerleştirebilirsiniz. Böylelikle güneşin doğuşundan itibaren ilk ışıklar sizin üzerinize vurur ve bu daha iyi uyanmanızı sağlar.yatak-odasi-perde-fikirleri

Bunun yanı sıra renkli perde çeşitleri odanıza daha enerjik bir hava katar. Renkli desenlerle veya fon ve tülde kullanacağınız farklı renklerle daha cıvıl cıvıl bir yatak odanıza sahip olmak o kadar da zor değildir.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Boyutlu Zemin Kaplama İle Siz De Evinizi Yenileyin başlıklı makalemizde 3 boyutlu zeminler, ev dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Yatak Odası İçin Perde Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ