Kadına Dair Herşey

Yaz Aylarına Özel Bitkisel Zayıflama Reçetesi

Yaz Aylarına Özel Bitkisel Zayıflama Reçetesi

 

Yaz ayları geldiği hızla geçerken hala fazla kiloları olup da veremeyenler bulunuyor. Bu durumdan muzdarip olanlar için doğanın sesini dinlemek iyi gelebilir.

Farklı metotlarla kilo vermek isteyip istediği sonucu bir türlü elde edemeyenler için, doğada bulunan şifalı pek çok bitkiden hazırlanabilecek bitkisel zayıflama çayları bulunmaktadır.

Yazın Daha Çok Su

Yaz aylarında sıvı tüketimine daha dikkat edilmelidir. Sağlıklı bir vücut için günlük 2 litre su tüketimi uygunken, yaz aylarında bu miktar çok daha fazla olmalıdır.

Vücudun su kaybını gidermek ve ferahlamak için su dışında içeceklere de ihtiyaç duyanlar, zayıflama çayları tarifleri ile hem sağlıklı hem de zayıf bir vücuda sahip olabilir.

En Şifalı Zayıflama Çayı

diyetHem iyi zayıflama çayı hem de hoş bir bitki çayı olarak kullanılabilecek olan kürde, mate yaprağı, funda yaprağı, biberiye, kekik, nane ve yeşil çay kullanılıyor.

Yeşil çayın zayıflamadaki etkisi, mate çayının su atımındaki etkisi bu karışımda birleşiyor. Ayrıca biberiye ve kekik sindirimi düzenlerken funda yaprağı böbreklerin çalışmasını hızlandırıyor.

Karışımın Hazırlanması

Funda ve mate yaprakları ile yeşil çay ikişer kaşık; biberiye, kekik ve nane birer kaşık olacak şekilde bitkisel karışım hazırlanır.

Karıştırılan malzemeler 1 litre sıcak suya eklenir. Demlenen çayı tercihe göre limon ile tatlandırmak mümkündür.

Üç Bardakla Sınırlayın

İster sıcak ister soğuk tüketilebilen bu karışımı, günde 3 bardak ile sınırlı tutmak vücudun doğal dengesi için önemlidir.

Hiçbir şekilde tatlandırıcı kullanılmamalıdır. Süt veren annelerin kullanmamaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Regl Düzensizliği ve Sancıları İçin Bitkisel Çözümler başlıklı makalemizde düzensiz adet ve regl hakkında bilgiler verilmektedir.


Yaz Aylarına Özel Bitkisel Zayıflama Reçetesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ