Kadına Dair Herşey

Yemek Odası Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Yemek Odası Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Yeni ev kuranlar veya evini yenilemek isteyenler için en önemli mekanlardan biri de yemeklerin yendiği, uzun sohbetlerin edildiği, çay ve kahve saatlerinin değerlendirildiği yemek odasıdır. Yemek odaları, diğer mobilyalarımızda olduğu gibi tarzımızı yansıtır. Bu sebeple yemek odası seçerken kendi beğendiğimiz modellere yönelmeliyiz. Yemek odasını ister salonun içinde ister ayrı bir odada kullanabilirsiniz. Ancak yemek odası alırken dikkat edilecek püf noktalar vardır. Sizde tercihinizi yapmadan önce yazımıza bir göz atın.

Eşyaların Sağlamlığı

Hangi ürünü tercih ederseniz edin, öncelikle mobilyaların sağlamlığını kontrol edin. Yemek masanız belki de günde 2-3 sefer kullanılacak, değişik sofralar kurulup kaldırılacak. Hal böyle olunca çabuk kırılabilecek, çizilebilecek ve lekeleri belli edecek modeller bir süre sonra canınızı sıkacaktır. Tercih ettiğiniz takımda açılıp kapanan masa varsa, sorun olup olmadığını, çekmece veya dolap varsa düzgün açılıp açılmadığını mutlaka kontrol etmeliyiz.

Mekanın Büyüklüğü

Yemek odası almayı düşündüğünüz alanın ölçülerini, mutlaka mobilya bakmaya gitmeden önce alınız. Aksi taktirde aldığınız mobilyalar alanda çok küçük durabilir veya sığmayabilir. Ayrıca yemek odası bakarken önceliği masalara veriniz. Eğer çok misafir ağırlıyorsanız, açılıp kapanan masalar sizin için ideal olacaktır. Ayrıca seçeceğiniz cam yemek masaları ile de mekanı olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz. En önemli noktalardan birisi de tabak, çatal, bardak gibi masa düzenindeki eşyaların orantılı sığması için ideal masanın eni 1 metre civarıdır.

Diğer Eşyalar İle Bütünlüğü

Yemek takımı seçerken, yanında başka mobilyalarda kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri diğer eşyalar ile uyumudur. Örneğin beyaz konseptli bir salona sahipseniz, ahşap yemek odası tercihi oldukça uyumsuz kalabilir.

Bütçe

Yemek odası alırken en önemli nokta bütçenizdir çünkü yemek odaları aslında çok ucuz ürünler değildir. Bu sebeple karar verirken iyice düşünmeli ve hesap yapmalısınız. Ailenizdeki diğer bireylere göre bu hesaba yön verebilirsiniz.

Yemek odası alırken, öncelikle kendi zevklerinizi ve bütçenizi ön planda tutun. Ardından diğer noktalarla ilgilenirsiniz. Unutmayın sadece pahalı diye tercih edebileceğiniz bir model, sağlamlık açısından garantili olmayabilir. Bu nedenle yazımızdaki uyarılarımızı dikkate almanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Renk Ve Yatak Odası Mobilyaları başlıklı makalemizde beyaz renk ve yatak odası mobilyaları, renkli yatak odası modelleri ve yatak odası mobilya mkodelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yemek Odası Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktalar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ