Kadına Dair Herşey

Yeni Trend Maskülen Tarz

Yeni Trend Maskülen Tarz

Günümüzde tarz yarışmalarının artması ve stil danışmanlarının sayısının çoğalması ile farklı tarzlar oluşması da kaçınılmaz oldu. Özellikle de erkeksi giyim tarzına verilen isim olan maskülen giyim tarzı sayesinde bayanlar artık çok daha farklı giyinebilmenin özgürlüğünü yaşamakta. Bu moda akımı Fransa’da ortaya çıkmış ve kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya hızla yayılmış bir stil. Özellikle de moda dergilerinde ve defilelerde her daim maskülen giyim ile ilgili yeni akımlar göz kamaştırmaktadır. Modanın kalbinin attığı Fransa’da ikonların bu tarz giyinmesi ile başlayan maskülen giyim artık günümüzde her yerde kolaylıkla rastlayabileceğiniz bir stil haline dönüştü.

Maskülen Tarzın Tamamlayıcısı: Kravat ve Papyon

Genel olarak kadınların çekici ve alımlı olabilmek adına giydikleri dekolteli elbiseler yerine gömlek üzerine takılan kravat ve papyonlar ile oldukça çekici bir görünüm elde edebilmektedirler. 2016 Maskülen giyim tarzı ile sizler de farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Adeta moda dergilerinden çıkmış gibi giyinebilmek ve erkeksi bir görünüm elde edebilmek oldukça kolay ve zevkli olacak. Papyon ve kravatlar kadın giyim tarzında normalde olmamasına rağmen artık büyük bir ilgi görmeye başlamış bulunmaktadır.

Maskülen Denilince Takım Elbise

Kadınlar genel olarak ceket etek ve ceket pantolon takımı resmi alanlarda kullanmaktaydı. Fakat maskülen takım elbise denilince farklı bir boyut kazanan takımlar ile şıklık ve farklılık ortaya koymak mümkündür. Daha çok kısa ve dar paça, önden ütülü ve erkek takım elbiselerini andıran bu takımlar ile zarif bir görünüm elde edebilmek mümkün. Özellikle de yüksek bel kumaş pantolonlar, çizgili ve kareli takımlar ile farklılığınızı her ortamda gösterebileceksiniz. Takımların üzerine takacağınız kravat ve papyonlar ile hem alımlı hem de erkeksi bir görünüm elde edebilmek de mümkün.

Maskülen Fötr Şapka

Özellikle de giyilen takım elbiselerin fmaskulen-tarzötr şapka ile tamamlanabilmesi oldukça dikkat çekici olmaktadır. Saçların bu durumda uzun veya kısa olması, dalgalı veya düz olması fark etmemektedir. Maskülen fötr şapka modelleri ile şıklığınıza şıklık katabilmek mümkün. Özellikle de takım elbise ile oldukça farklı ve zıt bir renk fötr şapka kullanarak sizler de kolaylıkla dikkat çekici bir hale gelebileceksiniz. Girdiğiniz her ortamda gözler sizin üzerinizde olabilecek.

Ayakkabıda Maskülen Esintisi

Erkeksi olmak için baştan ayağa kadar kombininize dikkat etmelisiniz. Bazı bayanlar maskülen giyinip topuklu ayakkabı ile kombin yaparak şık olmayı sağlayabilmektedir. Fakat maskülen ayakkabı denilince akla deri, parlak ve bağcıklı ayakkabılar gelmektedir. Bu ayakkabılar daha çok erkek ayakkabısını andırır. Pantolon paçalarının kısa ve dar tercih edilmesi ile ayakkabının daha da ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Oldukça rahat ve farklı bir stil sahibi olmak için maskülen tarzı denemelisiniz. Etrafınızdakilerden farklı olabilmek ve baş döndürücü bir stile sahip olmak sizin elinizde!

 

Bir önceki yazımız olan İçerisinden Çıkmak İstemeyeceğiniz Banyo Modelleri başlıklı makalemizde banyo modelleri ve duş modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yeni Trend Maskülen Tarz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ