Kadına Dair Herşey

Yeni Yılın “En” Trend Kısa Saç Modelleri

Yeni Yılın “En” Trend Kısa Saç Modelleri

Saç kesimi bir kadının en büyük aksesuarıdır. Çoğu kadın konu saç kesimine geldiğine “kırıkları aldırmakla” yetinir. Çünkü özenle besleyip büyüttüğü ne bakımlar yaptığı biricik saçlarını yani aylarını yıllarını bir makas darbesiyle yitirmek kolay olur mu hiç?

Kısa saç severlerde, omuzdan aşağı bir tutam saç indiğinde hemen kuaförlerine koşarlar. Kısa saçtan vazgeçemeyen, herkesin özendiği “ona çok yakışıyor, ama ben cesaret edemem” denilen özgür ruhlu kadınlar bu yeni moda saçlara bayılacak.

en-tarz-sac-trendleri

Genel değişim olarak, hemen hemen her modele isteğe göre uygulanabilen üç altın değişim kuralı; Kakül ve perçem, asimetrik, dalgalı katlar. Düzleştiricilerin pabuçları dama atılıyor, artık daha doğal ve daha kabarık zamanlar. Onunla da hiç uğraşmaya gerek yok, bende cesaretten bol bir şey yok! Diyenlere özel , kısacık tabiri caizse asker tıraşı, iki numara üç numara saçlar geniş bir renk skalasında görebiliriz.

Bob
Çok kısa katlı ve önlere doğru yüzü çevreleyen, enseyi açıkta bırakan, eskilerin mantar kesiminin modern hali diye bilinir. İki yıldan beri büyük ravet gören bu tarz, yeni yılla birlikte renklerle tekrar canlandırılacak. Özellikle bakır, bebe sarısı ve karamel balyajlar ile boyut kazanıyor.

Lob
Geçen yıl görmeye başladığımız, Hollywood yıldızlarının hemen ayak uydurduğu bu modelin anlamı “Long of bob” yani bob kesimin uzun hali. Daha uzun katlı enseyi örten, belirli belirsiz omuza değen ve her saç rengine yakışan bu modeli çok sık görmeye başlayacağız.

en-trend-sac-modelleri

Gerçek Küt
Peki nedir, bildiğimiz sıradan kütten farkı? Minimal ve keskin geçişin birleştiği noktada duruyor, yüzü saran ve genellikle ortadan ayrılıp kullanılan bu model, Rihanna ile canlandı. Tek renk sunulan bu model , arzu edildiği gibi renklenmeye müsait görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Ten Renginize Göre Far Kullanımı başlıklı makalemizde doğal görünümlü makyaj yapabilmenin, Makyaj yapmanın yolları ve makyaj yöntemlerini hakkında bilgiler verilmektedir.


Yeni Yılın “En” Trend Kısa Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ