Kadına Dair Herşey

Bebeğim Geliyor,Neler Almalıyım?

Bebeğim Geliyor,Neler Almalıyım?

O özel gün gelmek üzere.Heycanınız da kat kat artıyor.İster istemez bebeğin ne ihityaçları olacak,neler almalıyım sorusu da aklınızı kurcalamaya başladıysa bu yazı sizler için çare olabilir.

Yeni Doğan Bebekler İçin Alınması Gerekenler…

bebek-ihtiyac-listesi

Yeni hamile olduğunu öğrenmiş anne adayları hem heyecan yaşarlar hem de bir yandan yeni doğacak bebekleri için alışveriş yapmaya başlarlar.Yeni doğan bir bebeğe alınacak malzemeleri en ince ayrıntılarına kadar yazımızda bulabilirsiniz.İlk etapta anne adaylarına sağlıklı bir hamilelik ve bebek dileriz.Anne ve baba adayları yeni doğacak bebekleri için çok heyecanlı olduklarından gereksiz alışverişe yönelebilirler.Fakat sadece ihtiyaç olunan malzemelerin alınması gerekir.Malzeme listesi şu şekildedir.

Doğum sonrası gerekli olacağı için hastane çıkışı, pijama, yün zıbın ve şapka alınmalıdır.Daha sonrası için pamuklu zıbın, alttan çıtçıtlı body, hırka, yelek, yün ceket, atlet, önlük, tulumlar, atkı, bebek montu, yeterli sayıda çorap ilk 3 ay için gereklidir.Beslenme ihtiyaçları için de bazı malzemeler gerekmektedir.Bunlar emzik, uyku emzikleri, emzik zinciri, emzik bandı, diş kaşıyıcı, toz mamalar, kavanoz mamalar, bisküviler, ek gıdalar, mama tabağı, mama kaşığı, alıştırma tabağı, mama sandalyesi, önlük, cam biberonlar, biberon ısıtıcısı, biberon fırçası, biberon taşıyıcısı, sterilizatör, kolay kavrama biberonlarıdır.Banyo malzemesi olarak küvet, küvet filesi, pişik kremi, şampuan, sabun, bebek kremi, ıslak mendil, vücut termometresi, göbek bağı bandı, temizleme pamuğu, kulak çubuğu, burun aspiratörü, fırça tarak seti, ilaç kaşığı, temizleme havluları, alt değiştirme bakım yatağı, tırnak makasları, bebek büyotlarıdır.

3 aydan sonrası için pijama, yün zıbın, pamuklu zıbın, tulumlar, body, önlük, hırka, yelek, yün ceket, patik, çorap, atlet, atkı, şapka, bere, mendil ve yeterli sayıda çoraptır.

Bebeğinize ayıracağınız oda için yanları yüksek bir karyola, dolap, şifonyer, nevresim takımı, yastık, yorgan, çarşaf su geçirmeyen, kenar minderi, battaniye, pike, cibinlik, yatak şiltesi, lamba, yatak şilte koruyucusu, oda termometresi, oda nemlendiricisi, dönence, oyuncak sandığı, telsiz yani bebefon alınmalıdır.

Gezdirme ve taşıma ihtiyaçları için baston pusetler, klasik pusetler, çok fonsiyonlu pusetler, üç tekerlekli pusetler, kanguru, port bebe, malzeme çantası, sırt çantası, tekerlekli ana kucağı, sallanan ana kucağı, titreşim ve müzikli kucağı, araba koltuğu ve ana kucağıdır.

Yeni doğan bebekler için ilk etapta alınması gereken malzemeler bunlardır.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Fit Kalmak Mümkün Mü? başlıklı makalemizde doğru beslenme ve hamilelik hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebeğim Geliyor,Neler Almalıyım? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ