Kadına Dair Herşey

Yeşil Kahvenin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Yeşil Kahvenin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Özellikle son dönemlerde bayanlar arasında çokça yeşil kahve konusu konuşulmaya başlandı.Bilhassa zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra,bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ve şeker hastalığına da olumlu etki yaptığı söylenen bu içecek ile ilgili fayda sağlayacağına inandığımız yazıyı hazırladık.

Yeşil kahve nedir?

Oldukça fazla faydası olan yeşil kahve, sıcak iklimi seven ve tropikal bölgelerde yetişen bir bitki türüdür. Kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmesinin sebebi, içinde bulunan klorojenik asit ve kafein sebebi ile vücuttaki yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermeyi daha da kolaylaştırır. Yeşil kahve kullanan insanlarda şeker hastalığına yakalanma riski daha azdır. Sürekli halsiz, yorgun hisseden insanlar tarafından da kullanılması olumlu etki yaratacaktır. Hipertansiyonu bulunan bireyler için de oldukça yararlı bir bitkidir. Yeşil kahveyi tükettikten ortalama yarım saat sonra beynin faaliyeti hızlanır. Yeşil kahve işlenmemiş olmasından ötürü antioksidan bakımından da zengin bir bitkidir. Zayıflamak için yeşil çay kullananlara oranla yeşil kahve kullananlar daha etkili bir sonuç ile karşılaşmaktadırlar.

Yeşil Kahve Nasıl İçilmelidir?

yeşil kahve nasıl içilir

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı, bir yemek kaşığı yeşil kahveyi cezveye koyduktan sonra üzerine bir su bardağından biraz az sıcak su ilave edilir ve beş dakika demlenmesi için beklenir. Sıcak bir şekilde tüketilmelidir. Zamanınızı çok almadan kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir tariftir. Hazırlanan yeşil kahve sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla iki defa içilebilir. Zayıflamak isteyen kişiler için bu yöntem tercih edilebilir.

Nedir bu yeşil kahvenin faydaları,yararları?

Bu noktada başlıktan da anlayacağınız üzere bu kahvenin faydaları gerçekten de say say bitmiyor.Herşeyden evvel yeşil kahve ,kahverenkli günlük kahveye göre işlem görmez.Bu yüzden sağlık yönünden daha faydalıdır.Ayrıca diğer kahveye göre kavrulma işlemi görmediğinden,kafein yönünden de avantajlıdır.Hazırlanışı ise,türk kahvesiyle aynıdır.Yapılan araştırmalarda yeşil kahve;

  • Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur
  • Yağ yakıcı etkisi bulunur
  • Sadece kilo verme değil aynı zamanda kilonun korunmasında da yardımcı olur.
  • Bünyesinde yer alan antioksidanlar sayesinde iyi huya sahip kolestrolün artmasına sebep olur
  • Kalp ve damar sağlığına olumlu etkisi vardır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Enerjiyi arttırır

yeşil kahvenin yararları

Yeşil Kahvenin Zararı Var Mıdır?

Her şeyin fazlası zarardır. Bu ürünün fazla tüketimi de bu noktada aşırıya kaçıldığında zararlıdır. En çok zayıflamak için kullanıldığı için bireylerin yeşil kahveyi fazla tüketmeleri vücutlarındaki suyun dışarı atılamamasına neden olacaktır. Bu yüzden günde en az 2 litre su tüketilmesi gereklidir.

Yeşil kahve ile alakalı ATV ekranlarında yayımlanan video

Bir önceki yazımız olan Vajinal Akıntı ve Mantar Enfeksiyonu Kabusunuz Olmasın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yeşil Kahvenin Faydaları Saymakla Bitmiyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ