Kadına Dair Herşey

Yılbaşı Seyahat Rotaları

Yılbaşı Seyahat Rotaları

 

İşte sene sonu geldi bile. 2018 biterken aralık ayının soğuğu yılın son günlerinin ve bitirilen bir koca yılın ağırlığı üzerimizde yaşam devam ediyor. Tüm bunlar yaşanırken yeni bir yılın heyecanını da yaşıyor ve güzel temennilerimiz ile yeni biryıla başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz. Yılbaşı hediyeleri, partiler ve organizasyonların planlarını aylar önce yapmış olabiliriz. Belki de bir planınız yok fakat bu güzel tatil fırsatını sevdikleriniz ile birlikte güzel bir seyahat yaparak değerlendirmek niyetindesiniz. Yeni bir yıla yaşadığınız yerin dışında çok güzel bir ortamda girmeye ne dersiniz?

Sizin için derlediğimiz bu yazımızı okuyarak yeni yıla nerelerde girebileceğinize dair güzel alternatifleri görebilir, tatil planı ve organizasyonunuzu ayarlama fırsatı bulabilirsiniz. Gelin yepyeni bir yıla eşsiz ortam ve manzaralar eşliğinde girelim.

Yılbaşı hediyeleri

Seyahat rotası belirlerken kaç kişi olacağınız, uzaklık, seyahat engeli yaşayabilecek bireylerin olup olmaması gibi bir takım tatil öncesi kontrollerinizi yaptırmanız da yarar vardır. Ayrıca eğer yurt dışı bir seyahat planlıyor ve yeni yıla yurt dışında merhaba demek istiyorsanız mutlaka seyahat edeceğiniz yerin vize isteyip istemediğine pasaport işlemlerinizin yapılması gerektiğine dair gerekli araştırmaları yapmalı ve hazırlıklarınızı ona göre ayarlamalısınız.

Yeni Yıl Tatili

Sevdiklerimiz yanımızda güzel bir tatil mekânında olmak hepimizin hakkı. Gelin bakalım, yılbaşı için nerelere gidebiliriz. Öncelikle gideceğimiz yere karar vermemiz gerekiyor. Bunun için alternatifleri gözlemeliyiz.  Daha sonra uçak biletlerine bakmak ayrıca en önemlisi de otel rezervasyonlarını günler öncesinden yaptırmak gerekiyor. Ve orada toplu taşıma araçları kullanmayı düşünmüyorsanız kiralayacağınız araçlarında rezervasyonlarını yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

Yeni Yıl Tatili

Biraz sıcak bir ülkede yılbaşına merhaba demek sanırım biz Aralık ayında kışı yaşayan Türk vatandaşlarına cazip gelebilir. Bu nedenle rotalarınızı bu ülkelere göre ayarlayabilirsiniz. Bu ülkeler ucuz olmasının yanında bambaşka bir kültür görebilmeniz açısından son derece farklı alternatifler görmenizi sağlayacak, üstelik 30 derece sıcağı da ılık bir yılbaşı kutlamasını size vaat ediyor. Belirtmek gerekir ki; Hindistan dışındaki ülkelere vizesiz seyahat etme imkânı var.

Yılbaşı Avrupa Seyahati

Yılbaşı Avrupa Seyahati

Avrupa seyahat noktaları konusunda da sizlere birkaç tavsiye vermek isteriz. Romantik bir kış tatili için Avrupa’da yeni yıla girme destinasyonu olarak; Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek ve Makedonya gibi şehirler sizin için güzel alternatifler arasında olabilir. Ülkeler arasında çok da pahalı rotalar yok. Ülkelerden Makedonya bizden vize istemezken diğer ülkeler bizden vize istemektedirler. Ayrıca romantizmin baş kenti de sayılan Paris şehrini de bu yeni yıl rotalarında saymamak olamazdı. Avrupa’da daha birçok bütçenize ve tercihinize göre değişebilecek onlarca yılbaşına girebileceğiniz nokta mevcuttur. Bunlardan birkaçı da; Berlin, Avusturya, Slovenya, Stockholm gibi rüya şehirler. Bu şehirlerde yeni yılı tüm sokaklarda hisseder, süsler içinde kaybolur masalsı bu organizasyonlar içinde, efsanevi bir kurgu içinde olduğunuzu düşünürsünüz.

Gelelim güzelim ülkemizde gideceğimiz doğal güzelliklerinden tutun da yatığı organizasyonlar ile turistlerin dahi ilgisini çekip yeni yıla merhaba demek istedikleri yerlere. Uludağ tüm bu seyahat rotalarının başında yer alıyor. Nedeni ormanlar içindeki kar yağışından gelen doğal güzelliğin ve beyazlığın masumiyeti ile romantizmi çağrıştıran ambiyansı, bizi eğlenceli vaatleri ile Uludağ’a çekiyor.

Daha ucuz bir rota tercih edilecekse de eğer Kartepe ve Kartalkaya kayak merkezleri ulaşımı ve doğası ile iyi alternatiflerden olabilir.  Ayrıca Erzurum Palandöken’ de destinasyonları ile harika bir yılbaşı seyahat seçeneği.

Kartalkaya kayak merkezleri

Yeni yıla merhaba demeyi eğer güneyde bir yerde tercih ederseniz, bunun için Antalya yılbaşı programları için rezervasyon yaptırabilirsiniz Saklıkent bu güzel yeni yıl eğlencelerine katılabileceğiniz üstelik kayak yapma olanağı da olan yerlerden. Nerede yeni yıla merhaba derseniz deyin, 2019 tüm güzellikleri ile size merhaba desin. Mutlu yıllar.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Gecesi Kıyafet Önerileri başlıklı makalemizde gece kıyafetleri, yeni yılda ne giyilir ve yılbaşı gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yılbaşı Seyahat Rotaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ