Kadına Dair Herşey

Yorgun ve Uykusuz Annelere Özel

Yorgun ve Uykusuz Annelere Özel

 

 Anne olduktan sonra başta kendiniz olmak üzere her şeyden elinizi eteğinizi çekmek zorunda değilsiniz. Buna ne gerek var?Vücut sizin ve geride bıraktığınız hiçbir yaşınıza bir daha asla geri dönemeyeceksiniz. Bakımlı anneler mutludur. Dolayısıyla bakımlı annelerin bebekleri de mutludur. Anneler, bebeklerinizin doğumuyla birlikte gözlerinizin altında ki halkalar belirginleşti mi?

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak Zor Değil

Anne olmak bize eşsiz duygular yaşatırken uykusuzluk ve yorgunluğun da beraber getirdiği halkalar oluşturur. Bu gözaltı halkalarından kurtulmak için açık ve canlı tonlarda kapatıcılar kullanabilirsiniz.

Hamilelikten Sonra Beslenmenize Dikkat Edin

Beslenme her yaş için önemli bir faktördür. Özellikle doğumdan sonra ki ilk altı ay anne bebek kutsal dönemi vardır ki emzirme dönemi. Unutmayın ki siz ne ile ne şekilde beslenirseniz bebeğiniz de o besinlerle beslenir. Sebze ağırlıklı olarak, karbonhidrat ve proteinlerinizi bebeğiniz ve size yetecek kadarını almayı ihmal etmeyin.

Bebeğinize Masaj Yapın

Bebek masajı sevginizi göstermenin en altın yoludur; bebeklerinize doğduğundan itibaren sevgi sözcükleriyle seslenin. Ama bu siz annelere ve minik bebeklerinize dokunmak kadar etkili bir yöntem değildir.Bebekleriniz ağladığında bu her zaman gazı var veya karnı aç anlamına gelmez. Bu, ben ‘sevgi istiyorum’ sinyalidir.Böyle durumlarda bebeğinize hafif masajlar yaparak onunla konuşun. Rahatladığını ve ritmik ağlamalarının yavaşça son bulduğunu göreceksiniz. Unutmayın bir cana ömür boyu koşulsuz şartsız sevgi vereceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Erken Doğan Bebeklerin Göz Sağlığına Dikkat Edin başlıklı makalemizde erken doğum ve göz sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorgun ve Uykusuz Annelere Özel Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ