Kadına Dair Herşey

Yükselen Burcunuzun Etkisinde Misiniz?

Yükselen Burcunuzun Etkisinde Misiniz?

Birçoğumuz burcumuzu ve özelliklerini biliriz. Özellikle kendi karakterimizin içerisindeki etkisini ve aynı zamanda çevremizdeki insanların da burçlarını öğrenerek onların karakter analizlerini de yapmaya çalışırız. Kimi insan burcunun özelliğini çok taşıdığını kimisi de hiç taşımadığını düşünür. en büyük etkenlerden bir tanesi yükselen burcumuzdur. Burçlar ile ilgilenenler yükselen burcu bilirler ancak pek fazla ilgisi olmayan kişiler yükselen burç konusunda pek fazla bilgili değillerdir. Ancak yükselen burcumuzda en az burcumuz kadar önemli ve karakterimiz, yaşamamız üzerinde o kadar etkilidir. Peki, yükselen burç nedir?

 

Yükselen burç nedir?

 

Yükselen burcunuz doğduğunuz anda hangi burç etkisi altındaysanız gezegenlerle yani diğer burçlarla yaptığı açı ile ilgilidir. Burcunuzun doğusunda yükselen gezegen yükselen burcumuzu belirlemektedir.

 

Yükselen burç bizi nasıl etkiler?

 

Yükselen burcunuz diğer burçlarla aranızdaki açılarla belirlenmektedir. Hangi burçla ne kadar açısı var ise buna göre karakterimiz üzerinde etkiler bırakır. Örneğin yükselen burcumuzu güneş belirliyor ise daha sert, daha erkeksi bir görünüm, karakter ortaya çıkabilir.

 

Yükselen burcunuz Marsa tam 180 derecelik bir açı yapıyorsa kişinin karakterini daha çok Mars etki yapacaktır ve bu durum daha Savaşçı, daha güçlü, daha hızlı ve daha iradeli bir karaktere sahip olmanıza neden olacaktır.
Tüm bunlardan anlaşılacağı gibi yükselen burç da en az burcunuz kadar önemlidir. Yükselen burç nedir öğrenmek için doğduğunuz saati ve günü bilmemiz gerekir. Bu şekilde yapılan hesaplamalarla yükselen burcunuz öğrenilebilir.

Bir önceki yazımız olan Vedik (Hint) Astrolojisi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yükselen Burcunuzun Etkisinde Misiniz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ