Kadına Dair Herşey

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Yüz Gençleştirme Ameliyatı

Genç kalmak ve genç görünmek insanoğlunun üzerinde en çok düşündüğü konulardan bir tanesidir. Tarihten bu yana insanlar, ölümsüzlük formüllerinin peşinde olmuştur. Bunun mümkün olmadığının farkında olan insanoğlu, bu kez de insanın ömrünü uzatmanın yollarını aramaya girişmiştir. İnsanın ömrünü uzatırken bir yandan da yaşlanmanın getirdiği etkileri de ortadan kaldırmak hedeflenmiştir. Çünkü insan ömrünün uzaması tek başına bir anlam ifade etmeyecektir. Aynı zamanda da genç görünerek bu durumu desteklemek gerekir. Bu nedenle yapılan araştırmalarla bazı sonuçlara ulaşılmıştır. Bunlardan en önemlisi estetik operasyonları olmuştur. Estetik operasyonlarının gelişmesi yani plastik cerrahinin önem kazanması ile birlikte genç görünmek daha kolay olmaya başlamıştır. Tabi ki genç görünmenin en önemli koşulu; yüzün genç görünmesidir.  Durum böyle olunca da genç bir yüze sahip olmanın yöntemleri geliştirilmiştir. Yüz gençleştirme ameliyatlarının en başarılısı ve en etkilisi yüz germe ameliyatlarıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatı yaşlanma sonucunda meydana gelen kırışıklıkların ortadan kaldırılması şeklinde yapılmaktadır. Yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıran ameliyatsız yöntemlerde bulunmaktadır. Hatta bunlar arasında en çok bilineni botoks yöntemidir.  Botoks yöntemi derinin altına bir maddenin enjekte edilmesi ile birlikte yapılmaktadır. Derinin altına enjekte edilen madde ile birlikte kırışıklar büyük bir oranda düzeltilebilmektedir. Ancak botoks yöntemi; kalıcı bir yöntem olmadığı için cilt belli bir süre sonra eski haline dönecektir. Bu nedenle tekrara ihtiyacı olan bir yöntemdir. Ancak kalıcı bir yöntem isteyen kişiler için; germe operasyonları yapılmaktadır. Yüz germe operasyonu tabi ki yaşlanmayı durduramaz fakat; daha genç bir cilde sahip olmayı vaat eder.

Yüz Germe Ameliyatı Hazırlıkları

yuz-germeYüz germe operasyonları, netice de bir çeşit ameliyat olduğu için bazı hazırlıkların tamamlanması gerekir.  Öncelikle bu ameliyata girmeden ameliyat sırasında risk faktörü oluşturacak alışkanlıkların ortadan kaldırılması daha başarılı bir ameliyat sürecinin oluşmasını sağlayacaktır. Yüz germe ameliyatından sonra nasıl bir yüze sahip olacağınız konusunda detaylı araştırma yapmanız gerekir. Hatta başarılı bir plastik cerrahı ile birlikte bu çalışmaları yapmak daha verimli olacaktır. Teknolojik ilerlemeler ile birlikte doktorlar, artık planlanan operasyon sonrasını internet ortamında tasarlayarak hastasına gösterebilmektedir. Bu hastanın bir fikir sahibi olması konusunda son derece destek niteliğinde olmaktadır. Ameliyat sırasında ve sonrasında meydana gelecek bütün durumlar konuşulmalıdır. Bu ameliyat yapılmadan önce psikolojik önlemlerde alınmalıdır. Yani; kişi gerçekten böyle bir ameliyatı isteyip istemediğine karar vermelidir. Hatta doktorların yönlendireceği bazı sorular ile ameliyatın gerekliliğine karar verilebilecektir. Bu ameliyat sonrasında gerçekçi olmak önemlidir. Yani; olmayacak şeyler değil gerçekçi beklentiler içinde olunmalıdır. Mümkünse psikolojik çalkantıların sıkça yaşandığı dönemlerde bu tarz geri dönüşü olamayan ameliyatlardan kaçınmak gerekir. Oldukça emin ve sağlıklı bir psikoloji ile bu ameliyata karar verilmesi gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı anestezi ile yapılan ciddi bir ameliyattır. Yüz germe ameliyatı öncesinde her ameliyat gibi en az altı saat bir şey yenilmemesi ve içilmemesi gerekir. Yüz germe ameliyatına kulaklardan saç diplerine kadar yapılan kesiklerle başlanır. Cildin altında yer alan bağ ve kas dokularının gerilmesi ile birlikte bu işlem yapılır. Cilt altında bulunan fazla yağ dokuları da ciltten uzaklaştırılacaktır. Bu işlemler sonrasında meydana gelecek deri fazlaları kesilecektir. Kesilen fazlalıklardan sonra dikme işlemi gerçekleştirilecektir. Özellikle ince ve estetik dikişlerin yapılması önemlidir. Ameliyat süresi, yapılan işlemlerin çeşitliliğine göre değişiklik gösterirken; en fazla beş saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında bir sargı bezi ile ameliyat yeri steril tutulmalıdır. Gerekli zamanlarda pansumanlara da deva edilmelidir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

yuz-germe-ameliyatYüz germe ameliyatı; olası riskleri olan önemli sayılabilecek bir ameliyattır. Ameliyatın yapılması kadar ameliyat sonrası da son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında pansumanların düzenli yapılması herhangi bir mikrop kapmaması için son derece önemlidir. Pansuman, steril bir ortamda yapılmalıdır. Ameliyat sonrasında meydana gelen kesiklerin geçmesi kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Daha genç yaşlarda meydana gelen ameliyatlarda hücre yenilenmesinin daha hızlı olması nedeniyle kesikler daha hızlı iyileşecektir. Ameliyat sonrasında ağrılı zamanlar geçirebilmek olasıdır. Bu durumu ön gören doktorlar, gerekli ağrı kesicileri hastalarına temin etmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında tam olarak iyileşme biraz uzun sürebilir. Yüz germe ameliyatı sonrasında morarmaların olması son derece normaldir. Bu nedenle buz ile soğuk kompres yapılması doktor tarafından tavsiye edilecektir. Bandajlar açıldıktan ve dikişler alındıktan sonra banyo yapılabilecektir.  Uyuma esnasında boyunluk kullanılması da tavsiyeler arasında yer alır. Ancak yüzde ki değişiklik bir ay sonra ortaya çıkar. Kısa bir süre sonra dikişler alınır. Dikişlerin alınma süresi kişiden kişiye göre farlılık gösterebilir. Ancak dikişler alındıktan sonra cildin bakımına özen göstermek gerekir. Hatta birkaç ay boyunca güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmak gerekir. Mümkün olduğunca bu tarz yüz germe ameliyatları kış aylarında yapılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatlarının Riskleri

Ameliyatın küçük ya da büyük olması bir yana her ameliyat risk taşımaktadır. Ameliyatların boyutuna göre riskler değişiklik gösterebilir. Yüz germe ameliyatlarının belli başlı riskleri şunlardır;

  • Bazı ameliyatlar sonrasında kalıcı izler olabilmektedir. Bu durum genellikle geniş dikişler atılması ile ortaya çıkmaktadır.
  • Yüz germe ameliyatlarından sonra cilt altında kanama meydana gelebilir.
  • Yeterince steril ortam sağlanamaması durumunda enfeksiyon kapabilmek olasıdır.
  • Anestezi kaynaklı riskler her ameliyat da olduğu gibi yüz germe ameliyatlarında da vardır.
  • Yüzde meydana gelebilecek sinir zayıflıkları olasıdır.
  • Yüz derisinin altında ödem oluşması muhtemeldir.
  • Ciltte meydana gelecek ağrıların kronikleşmesi görülebilir.
  • Kesiklerin yapıldığı bölgelerde saç kaybı gerçekleşebilir.
  • Deri altından fazla yağın alınması ile yağ dokusu yok edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Bacak Germe Estetiği Nedir? başlıklı makalemizde bacak germe estetiği ve bacak germe nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.


Yüz Gençleştirme Ameliyatı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ