Kadına Dair Herşey

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Cildimiz yıllar geçtikçe yer çekimine,  çevresel ve genetik faktörlere yenik düşüp sarkar.Yüz germe estetiğiyle yüz ve çenedeki sarkıklıklar ortadan kaybolur.Yüz germe ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklıklar ve düzensizlikler giderilir, boyundaki fazla yağ dokusu alınır, yüz fazlaları ve yağ dokuları anatomik yerlerine çekilip asılır, yüz dokuları takviye edilir. Bu ameliyat için öncelikli şart yüzün elastikliğini tam olarak kaybetmemesi ve  kişinin ameliyat için herhangi bir sağlık sorunu olmamasıdır. Kadın ve erkeklerde genellikle 40 yaşın üzerinde uygulanır.

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe estetiğindeki amaç yüzün daha canlı genç ve taze olmasıdır bu yüzden 20 li ve 30 lu yaşlarda da uygulanabilmektedir. Estetik açıdan oluşan yüzdeki bu çöküklük ve deformasyon kişinin aynı zamanda kendine olan güvenini de yitirmesine sebep olur. Yüzde yaşa bağlı olarak kolajen eksilmesi meydana gelir. Bu eksilme genç yaşlarda meydana gelmiş ise genellikle dolgu önerilir ama hasta daha ilerleyen orta yaşlarda ise ve bu çöküntü daha ileri boyutta ise yüz germe ameliyatı daha net bir çözümdür.

Ameliyat Aşamaları:

  • Yüz germe ameliyatı teknik olarak; kulağın ön kısmından bir kesik açılır ve yüzdeki kırışıklık ve sarkma kaybolana kadar gerdirilip çekilir. Yüzde istenilen sonuç alındıktan sonra fazla olan kısım kesilir ve daha sonra eriyecek olan iç dikişler atılır. Bu dikişler daha sonradan kaybolacak dikişler olduğu için iz kalmayacaktır. Ameliyatın genel süresi 2-2.5 saat sürmektedir. Ameliyatta genel anestezi kullanılır.

Ameliyat Sonrası:

  • Anestezinin etkisi geçtiğinde ağrılarınız başlayacaktır bunun için doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler işe yarayacaktır.
  • 2 hafta boyunca yüzünüzde şişlik, uyuşukluk ve renk değişimleri olacaktır bundan korkmayın gün geçtikçe yüzünüz oturacaktır.
  • Ameliyattan sonra başınıza yastıkla destek verip sabit durmanız iyileşme sürecinde ciddi önem taşır.
  • Morluklar 3 4 içerisinde hafifleyecektir fakat bu bünyeden bünyeye göre değişebilir. Doktorunuz kontrollerden sonra banyo yapmanıza izin verirse yapabilirsiniz.
  • Ameliyat sonrası dikişlerin alınmasına gerek yok kendi kendine eriyen dikişler kullanılır.

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Öncelikle her ameliyat risklidir sadece risk olasılıkları farklıdır. Yüz germe ameliyatındaki riskler;

Yüz Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir

  • Hastanın anesteziye karşı dirençli olması
  • Ameliyattan sonra izlerin geçmemesi
  • Çeşitli nedenlerden dolayı enfeksiyon oluşması
  • Yüzdeki bazı noktalarda hissizlik oluşması

 

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yüz Germe Estetiği Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ