Kadına Dair Herşey

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Makyajı

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Makyajı

Kadınların en çok arzuladıkları şey yüz hatlarının belirgin ve dolgun görünmesidir.Tabi bunun için önemli bir kısmımız estetik operasyonlarda çözüm arasak da bunu gerçekleştirmek ve özellikle elmacık kemiğinizi belirginleştirmek için makyajın büyülü dünyasından yararlanabiliriz.

Elmacık Kemiği Belirginleştirme Makyajı

Her bayan elmacık kemiğinin belli olması ve yüz hatlarının keskin bir görünüme sahip olmasını ister. Ancak herkes elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının makyaj ile daha çok vurgulanmasından yanadır.

Bayanlar için makyajın yeri oldukça önemli olmasının yanında, doğal ve yüz hatlarına da sahip olmak istemektedirler. Bunun çok pratik ve basit bir yöntemi bulunmaktadır.

Sadece elmacık kemiklerinizin farkında olup doğru makyajı, doğru yere uygulamaktır. Daha çıkıntılı ve daha çok belirgin elmacık kemikleri için yüzünüzde elmacık kemiğini ortaya çıkarmalısınız.

Bu yöntem ile yüz hatlarınızın çizgisini öğrenmiş ve daha fazla çıkıntılı hatlara sahip olabilirsiniz.

yuz-hatti-belirginlestirme

Keskin Elmacık Kemikleri: elmacık kemiklerini belirginleştirmek hafif makyaj ile çok daha kolay olmaktadır.

Birçok bayan bu tekniği farklı yöntemlerle uygulamaktadır. Bazı bayanlar bu işlemi koyu tonlarda BB krem uygulayarak ya da koyu tonlardaki fondötenlerle de gerçekleştirmektedir. Birçok yöntemle bu işlem gerçekleşebilir.

Elmacık Kemiği Makyajı: Her bayan için elmacık kemiği önemli bir yüz hattıdır ve daha belirginleştirmek isterler.

Bu eylemin en kolay yöntemi ise ten renginize uygun tonlarda allık kullanmaktır. Bronz ve esmer bir tene sahipseniz şeftali tonlarında daha pembemsi renklerde allıklar uygulayabilirsiniz.

Aksine açık tenliyseniz size en çok gidecek renk kahvemsi tonlardır. Kimi zaman da iki tonu birleştirerek yaptığınız makyaj her zamankinden daha çok etki sağlayabilmektedir.

elmacik-belirginlestirme

Yüz Hattı Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Yüz hattı belirginleştirmede en başta elmacık kemikleri akıllara gelmektedir. Bu nedenle elmacık kemiği belirginleştirmek için gerekli olan ürünleri şöyle bir sıralayalım;

  • Her zaman ten renginizin farkında olup, ona göre kapatıcı veya pudra almalısınız.
  • Ten renginizden bir veya iki ton koyu fondöten kullanmak her zaman daha etkili bir çözümdür.
  • Aydınlatma işlemi de elmacık kemiği makyajında gerekli olan bir uygulama olduğu için ten renginizden iki ton açık aydınlatıcıya ihtiyacınız olacaktır.
  • Elmacık kemiğinize makyaj yapmak için en önemli makyaj malzemesi ise bildiğiniz üzere ten renginize uygun allıktır.
  • Kalın başlı makyaj fırçası ile elmacık kemiğinizi küçük egzersizler yaparak ortaya çıkarmanız ve bu malzemelerle makyajı yüzünüze uygulamanız istediğiniz sonuca sizi ulaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Strobing Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde makyaj nasıl yapılır ve strobing makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yüz Hatlarını Belirginleştirme Makyajı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ