Kadına Dair Herşey

Yüz Şekline Göre En İyi Saç Kesimi Nasıl Seçilir?

Yüz Şekline Göre En İyi Saç Kesimi Nasıl Seçilir?

Aynı görüntüden bıktınız ve değişim için yepyeni bir şey mi denemek istiyorsunuz? Harika fikir! Ancak kuaförünüzün makası altına girmeden önce seçeceğiniz saç kesiminin nasıl görüneceğinin yüzünüzün şekli ile yakından ilgilisi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Yüz özelliklerinizi ön plana çıkartacak doğru saç kesimini bulmaktan daha tatmin edici bir şey olmadığını biliyoruz. Yüz şekinizin ne olduğuna karar verdikten sonra aşağıya doğru ilerlemeye devam ederek, hangi saç kesiminin size yakışacağını öğrenebilirsiniz.

Yüz şekline göre saç kesimi

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi

Yuvarlak yüzler için saç kesimi

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, uzunmuş gibi görünmesini sağlamaya çalışmalısınız. Saçlarınızı yanaklarınız veya kulak altınız hizasında kestirmenizi önermiyoruz çünkü bu yüzünüzün ablak görünmesine neden olacaktır. İşte, yüzünüzün yuvarlaklığını dengeleyecek ve görünümünüze hava katacak fikirler.

 

Yanı arkaya atılmış uzun saç: Uzun saç (tercihen düz) otomatik olarak yüzünüzün uzun görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzü daha uzun göstermek için uzunluğu ortanın biraz uzunu, derin yana ayırma veya yan kakülleri düşünebilirsiniz.

Yuvarlak yüz hatları için saç modelleri

Uzun katlı saç kesimleri: Eğer uzun saçın sıkıcı ve şekilsiz olduğunu düşünüyorsanız, yüzünüzün yuvarlaklığını görsel olarak azaltacak elmacık kemikleriniz veya çeneniz gibi yüzün belirli kesimlerinde bitecek asimetrik katları deneyebilirsiniz.

Yuvarlak surat saç modelleri

Orta boy kesim: Eğer gerçekten de uzun saça sahip olmak istemiyorsanız, saçlarınızı omuz hizasında kestirin. Yüzünüzün uzun görünmesini sağlayacak çenenizin altında katlara sahip olabilirsiniz.

 

Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Tebrikler! Oval yüz çok yönlüdür ve hemen hemen her saç kesimi size yakışacaktır. Ancak yüz özelliklerinizi daha da vurgulamak ve yeni bir saç kesimi ile yüzünüzü çevrelemek istiyorsanız, işte hoşunuza gidebilecek birkaç fikir.

Oval suratlar için saç kesimi

Düz kahküller: Bu kesim oval yüze çerçeve oluşturmak için kusursuz bir kesimdir. Eğer saçlarınız düzse, özellikle tavsiye ediyoruz.

Oval surat saç modelleri

Uzun dalgalı saç kesimi: Eğer oval yüzünüz ve dalgalı saçlarınız varsa bu kesim oldukça kullanışlıdır. Bu kesimi özellikle omuz hizasından biraz daha uzun saçlarınız varsa kullanmanızı tavsiye ederiz.

Uzun dalgalı saç kesimi

Kısa katlı saç kesimi: Saçlarınızı kısaltmak mı istiyorsunuz? Ne duruyorsunuz! Omuz hizasından yukarıdaki katlı saç kesimi yüzünüzün şeklini daha da iyi bir hale sokacaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

kare yüz şekli için saç modelleri

Harika bir potansiyeliniz var: harika açılar ve iyi tanımlanmış hatlar. Eğer yüz şeklinizi tamamlamak istiyorsanız, o zaman çenenizi yumuşatacak ve yüz özelliklerinizi vurgulayacak saç kesimlerini tercih edin.

 

Açılı bob: Bu A şeklindeki, çene uzunluğundaki saç kesimi size kusursuz bir biçimde yakışacak ve yüz ve boyun bölgenizi şenlendirecektir. İster düz, isterseniz de karmaşık dalgalarla şekillendirerek kullanabilirsiniz.

Kahküllü orta boy saç kesimi

Kahküllü orta boy saç kesimi: Eğer harika kemik yapınızı vurgulamak istiyorsanız, tanımlanmış ve net hatlara sahip düz bir çerçeve oluşturmaktan daha iyisi yoktur. Bu, doğal güzelliğinizi ortaya çıkartacak klasik ve şık bir kesimdir.

Kalp Şeklinde Yüze Sahip Olanlar İçin Saç Modelleri

Kalp şeklinde yüz için saç kesimi

Eğer kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, büyük ihtimalle dikkatleri çenenizden alacak, elmacık kemiklerinizi vurgulayacak ve gözlerinizi ön plana çıkartacak bir saç kesimi arıyorsunuzdur. Eğer durum böyleyse, sizin için seçtiğimiz saç kesimine bir göz atın.

 

Hacimli dalgalar: Uzun ve yumuşak dalgalar kalp şeklindeki yüzünüze yakışacak, saçınıza fazladan hacim kazandıracak ve çene bölgenizi yumuşatacaktır.

Hacimli dalga saç

Kısa, çok kısa: Hemen hemen tüm pixie saç kesimleri kalp şeklindeki yüzünüzle harika görünecektir. Eğer saçlarınızda yeterli hacim yoksa veya saatlerce hazırlanmak istemiyorsanız, bu kesim sizin için harikadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Sonbahar- Kış Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2017 saç kesim modelleri kadın, 2017 saç modelleri bayan ve kış saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yüz Şekline Göre En İyi Saç Kesimi Nasıl Seçilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ