Kadına Dair Herşey

Yüzünüzün Şekli Karakter Ve Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor

Yüzünüzün Şekli Karakter Ve Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor

Bir kitabı kapağına göre yargılayamayacağınızı söylüyorlar çünkü genelde aldatıcıdır ve insanlar hakkındaki ilk izlenimlerimiz hakkında her zaman haklı çıkmayız. Ancak gerçek şu ki, kaçınılmaz olarak her birimiz görüntümüze göre yargılanıyoruz. Bugün sizlerle diğer insanların sizi nasıl algılamasında, yüz özelliklerinizin etkisinin ne kadar etkisi olduğunu paylaşacağız.

Yüz şeklinizin, insanların sizi nasıl gördüğü hakkında büyük etkileri var

Bilim, duygularımızın gerçek yansımasının yüzümüzde olduğunu kanıtlamıştır.Beynimiz, yüz ifadelerini inanılmaz bir hızla tanımlar ve istemsiz olarak o insanı sevip, sevmeyeceğimize karar verir. Bu yüzden eğer ilk izlenim dediğimiz şeyin, karşımızdaki kişinin yüzünden algıladığımız ilk uyaran olduğu konusunda hemfikir olmalıyız.

Yüz şekli ve karakter analizi

Başarı için yüz özelliklerinin önemini inceleyen son çalışmalar ne kadar dominant görünürseniz bir işe alınma veya terfi alma ihtimalinizin de o kadar yüksek olacağı yönünde sonuçlar vermiştir.

Öte yandan güvenilir veya samimi görünen insanların sırrı ise gülümsemelerinde; çekici ve genç görünüm ağırlıklı olarak gözlerin boyutuna bağlıdır; dominantlık da yüz tipinin erkeksiliği ile ilişkilidir. Buna ek olarak yüz tipi ve cilt rengi de belirgin bir role sahiptir.

yüz şekli ve kişilik

Özellikle bir yüzü güvenilir kılan bir takım özelliklerin olduğuna inanılmaktadır; daha güvenilir görünen birine borç verme ihtimaliniz daha fazladır.Ancak birinin güvenilir, yetkili ya da dominant yüze sahip olmasına etki eden şeyleri nereden bileceğiz? Bir olasılık, basit bir şekilde yüz ifadelerine yanıt verdiğimizdir: iyi huylu bir gülümseme veya kaşlarını çatma.

Surat şekline göre analiz

İlk izlenimi oluşturduktan sonra kaşların şeklinden, kemik yapısına kadar yüzdeki küçük değişikliklere tepki veriyoruz. Gerçek şu ki, biri ile tanıştığınız anda eşzamanlı olarak onu değerlendiriyorsunuz.

Birinin kişiliği hakkında bir izlenim kazanmak için sadece 40 milisaniyeye ihtiyacımız olduğu kanıtlanmıştır. 3 veya 4 yaşındaki her çocuk, insanları “iyi” veya “kötü” olarak sınıflandırmak için o insanın yüzüne bakıp, karar vermektedir.

İster bir partiye gidin, ister gelecekteki akrabalarınızla buluşun veya isterseniz bir iş görüşmesine girin, görünümünüz, kaderinizi belirleyen şeydir.

yüz şekline göre karakter

Birçok önyargı sonucunda olan olayların aksine bizler hem kurban hem de kurban edenleriz: hepimiz birilerini görünüşlerine bakarak adil olmayan bir şekilde yargıladık ve buna karşılık olarak da hepimiz hayatlarımızın belirli noktalarında yargılandık.

Ve bu, hepimizin yüzleşmesi gereken bir gerçektir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Çocukları İstismardan Korumak İçin Kişisel Alanlarını Nasıl Koruyacaklarını Öğretin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yüzünüzün Şekli Karakter Ve Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ