Kadına Dair Herşey

Zarif Görünmek İsteyenlerin Tercihi Düşük Omuzlu Gelinlikler

Zarif Görünmek İsteyenlerin Tercihi Düşük Omuzlu Gelinlikler

 

Düşük omuzlu gelinlik modelleri, gelinin hem zarif hem de romantik bir tarza bürünmesini sağlar. Düşük omuzlu gelinliklerde, omuzlar göğüs hizasına kadar açık olan bir yaka ve bu yakanın tam hizasından kolu başlayan gelinliklerdir.

Gelinliğin kolları takma ve yakayla bitişik olmak üzere iki çeşittir. Rahatlığına önem veren gelin adaylarının takma kol veya kolay hareket etmenizi sağlayacak kumaştan yapılan kolları tercih etmeleri oldukça isabetli bir seçim olacaktır.

Dar Omuzlu İseniz Düşük Omuz Size Göre

Düşük omuzlu gelinlikleri, dar omuzlara sahip gelinlerin tercih etmesi oldukça mantıklı bir seçim olacaktır çünkü düşürülen omuzlar sayesinde gelin adayının omuzları daha geniş duracaktır.

Kalçaları olan gelin adayları da düşük omuzlu gelinlik kullanarak, kalçalarının genişliğini biraz olsun omuzlarını geniş göstererek azaltabilirler. Düşük omuzlu gelinlikleri, geniş omuzlara sahip gelinler tercih etmemeliler, aksi takdirde omuzları çok geniş erkek omuzları gibi gözükecektir.

Düşük omuzlu gelinliklerde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, kullanılan kumaş tipidir. Genellikle dantel tercih edilir bunun sebebi ise dantel ile gelin adayının hareket özgürlüğünün kısıtlanmaması daha rahat etmesidir. Şifon kumaşlar da tercih edilebilir, böylelikle kollar daha sade bir görünüme kavuşur.

3 Farklı Kol Tipi

Düşük omuzlu gelinlik modellerinde kol tipi 3’e ayrılır. Uzun kol, büzgülü kol veya spagetti askılı kol, truvakar kol ve tam daire kol. Düşük omuzlu gelinlikler de ise gelin adaylarının tercih edebileceği yakalar 2 tür içinde ayrılmaktadır, Düz ve V yaka olarak.

 

Bir önceki yazımız olan Kuyruklu Straplez Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde gelinlik modelleri, kuyruklu gelinlik ve straplez gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Zarif Görünmek İsteyenlerin Tercihi Düşük Omuzlu Gelinlikler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ