Kadına Dair Herşey

Zatürre Hastalığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Zatürre Hastalığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Zatürre Hastalığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Zatürre ölümlere sebep olabilen hastalıklar arasında beşinci sırada bulunan hastalık türüdür. Erken teşhis halinde zatürre tedavisi mümkün olabilmektedir. “Zatürre nedir?’’ sorusu çok merak edilen soruların başında yer alır. Zatürre akciğerlerde meydana gelen bir iltihaplanma olayıdır. Bu hastalıkta virüs ve parazitler akciğere yerleşerek akciğerlerin görevlerini yerine getirmesini engeller. Zatürre hastalığının üç türü bulunur. Bunlardan biri virüs zatürresi, diğeri lober zatürresi, bir diğeri ise bronköpnomonidir. Virüs zatürresi en sık görülen ve tedavisi mümkün olan zatürre türüdür. Lober zatürre ise virüs zatürreye göre daha ağır bir zatürre türüdür. Ancak bu türler içerisinde bronköpnomoni tedavisi mümkün olmayan bir zatürre türüdür.

Zatürreden Korunma Yolları Nelerdir?

Zatürreden korunma yolları arasında ilk akla gelen zatürre aşısıdır. Pnömokok aşısı adı verilen zatürre aşısının hastalığa karşı koruyucu özelliği bir hayli fazladır. 65 yaş ve üstü kişiler ile kalp, böbrek hastalıkları bulunan kişiler doktor tavsiyesi üzerine bu aşıyı yaptırmalıdırlar. En çok merak edilen konuların başında “zatürre bulaşıcı mıdır” sorusu yer alır. Zatürre hastalığı bulaşıcı bir hastalık olduğundan dolayı oldukça dikkatli olunmalıdır.

Zatürreye İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Zatürre Hastalığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Zatürreye iyi gelen ve hastalığın oluşmasını engelleyen bazı doğal besinler bulunmaktadır. Zatürreye iyi gelen bitkisel çözümlerin başında sarımsak, sebze suları, susam ve zerdeçal gelmektedir. Bu doğal yöntemler zatürre tedavisinde oldukça etkili besinlerin başında gelmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserinden Korunun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Zatürre Hastalığına İyi Gelen Doğal Yöntemler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ