Kadına Dair Herşey

Doğru Kıyafetlerle Zayıf Görünmek Gayet Mümkün

Doğru Kıyafetlerle Zayıf Görünmek Gayet Mümkün

Doğru renkleri,doğru desenleri ve doğru tarzı bilirseniz kıyafetlerle zayıf görünmek mümkündür.Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası var.Hatta buna biraz makyaj hilesi de kattığınızda ortaya harika sonuçlar da çıkarabilirsiniz.

İlk kural kıyafet seçimi

İlk önce doğru renge karar vereceğiz.Klasik kuraldır zaten bunu herkes biliyor.Koyu renk zayıf gösterir.Ancak burada ufak bir detay mevcut.Şikayet ettiğiniz bölge her neresi ise koyu renkleri orada özellikle tercih edin.Bilhassa tek renk giyinin.Bu siyah da olabilir asker yeşili de olabilir.Kıyafetlerde diğer önemli kural kesim.Kilo durumunuza göre dar kesimleri kullanabilirsiniz.Hiç kullanmyacaksınız diye bir şey yok.Vücut hatlarınıza göre kesime en iyi siz karar vereceksiniz.Şayet desenli bir kıyafet seçimi yapacaksanız,desenlerin büyük olmamasına dikkat edin.Ufak şekillere ve desenlere sahip kıyafetler sizi daha fit gösterir.Ve yine klasik bir kural,enine değil dikine çizgili kıyafet tercih edin.

  • Şayet kıyafet olarak etek tercihi yapacaksanız burada dikkat etmeniz gereken nokta ise eteğin boyu olmalı.Bacaklarınız kalınsa bileklere kadar inen modellere veya diz hizasındaki modellere yönelin.İlgiyi bacaklarınızdan uzaklaştırmanız gereklidir.
  • Bilhassa cepleri olan pantolonları giyin.Cebi olmayan bir pantolon giydiğinizde kalçalarınız daha büyük görünür.Pantolonda ceplerin olması kalça bölgenizdeki fazlalıkları gizlemede yardımcı olur.
  • Uzun çorapları tercih ediyorsanız,çorapların deseninin olmaması önemlidir.Baklava veya çiçek gibi desenlere sahip çorapları giyerseniz kilolarınız ortaya çıkar.Düz renkleri tercih etmeye çalışın.
  • Aksesuarları kullanın.Sorunlu olan bölgelerinizdeki ilgiyi dağıtmada oldukça yardımcı olan kolyeleri tercih edebilirsiniz.
  • Kalın bir belinizin olduğunu var sayalım.Bel kısmınıza kadar inen bir blazer ceket buradaki fazlalıklarınızı gizleyebilir.Altına da dizinize kadar bir etek tercih ederek kombini oluşturabilirisiniz.
  • Vücudunuzda üst kısmında yer alan fazlalıkları V yaka bluz veya t-shirtlerle saklayabilirisiniz.Bilhassa tercih edeceğiniz modelde işlemeler mevcutsa dikkat farklı yönlere dağılacaktır.
  • Bacaklarım kalın diyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç püf noktası mevcut.Mesela vücut yağını bacaklarınızın ön ve arka kısımlarına yedirerek parlak ve zayıf görünmelerini sağlayabilirsiniz.kesimi düz olan pantolonlar da tercih edeceğiniz modellerdir.ve pantolon veya eteklerinizin altında giyeceğiniz ayakkabıları topuklu formda tercih edin.
  • Şu bir kuraldır.Şayet kilolu bir bayansanız üst tarafı dar bir kesimli,alt tarafı ise etekleri volanlı olan modeller sizin için ideal olacaktır.Ve yine korseler sizin için biçilmiş kaftanlardır.

Bir önceki yazımız olan Uzun Eteklerimizi Nasıl Kombinlemeli? başlıklı makalemizde etek kombinleri, kombinler ve uzun etek hakkında bilgiler verilmektedir.


Doğru Kıyafetlerle Zayıf Görünmek Gayet Mümkün Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ