Kadına Dair Herşey

Zayıflamak Değil,Sağlıklı Kilo Vermek Önemli

Zayıflamak Değil,Sağlıklı Kilo Vermek Önemli

Fazla kilolarınızı yaz aylarına getirmek istemiyor yahut da düzenli olarak fit bir görüntü sergilemek istiyorsanız mutlaka, kilo vermek ve diyet yapmak gibi başlıklar sizleri ilgilendiriyor demektir. Sizler, genel olarak aç kalmaktan yana değilseniz ve belirli zamanlara sığdırılan diyetler hoşunuza gitmiyor ise beslenmenize her an dikkat etmeli ve zamana yayılmış diyetleri hayatınızın baş köşesine koymalısınız.

Yediklerinize Dikkat Etmelisiniz

Her öğün kilo almaya müsaittir. Sizler, öğünlerinize dikkat eder ve geniş aralıklar dahilinde aç kalmak yerine sürekli bir şeyler atıştırmayı tercih ederseniz kilo almanız asla göze batacak kadar abartılı bir hale gelmez. Artık bunlar için geç ise ve siz kilolarınızı aldığınızı düşünüyorsanız, bundan sonraki zamanlar için belirttiğimiz şekilde beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz.

Kilo Vermek Ciddi İştir

kiloKilo vermek kolay ve herkesin rahatlık ile yapabileceği bir iş değildir. Birçok diyet listesi ile karşılaşmanız elbette ki muhtemeldir. Fakat kendi bedeniniz ve metabolizmanız için en uygun olan diyet listesi ile kilo vermeniz çok daha sağlık dolu olur. Kilo vermenin yanı sıra sağlıklı kalabilmek de şarttır. Eğer verdiğiniz kilolar sizlerden sağlığınızı alacak kadar fazla ve hızlı ise pek de bir anlamsız olacağını bilmeniz gerekir. Her bünye için genellemek gerekir ise; maksimum olarak bir hafta içerisinde 0.5 ile 1 kilo vermek sağlıklıdır. Fazlasıyla hızlı verilen kiloların hızla geri alınacağını bilmelisiniz.

Kilo Vermek İçin Sabırsızlanmayın

Kilo vermek için sabırsızlanmak ile gayret etmeyi birbirinden ayırt etmeniz gerekir. Sabırsızca bir diyete yahut da beslenme şekline başlamak acele davranmanıza sebep olur. Ve böyle bir durumda da tabi ki hızlı kilo vereceğim, diye sağlık problemleri yaşamaya başlarsınız. Kilo vereceğiniz her gün çok daha irade sahibi ve yavaş davranan bir birey olmanız gerekir. Unutmayın, ne kadar sakin ve kendinizden emin olursanız işler o denli yolunda olur.

Haftalık İki Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak Çözümler

Sizlerin mutlaka gün içerisinde uyguladığı düzenli diyet listeleri olmalı. Ve bizlerin verdiği öneriler bu diyet listelerine ek olarak uygulanmalı. Diyet listesinin uygulanması denildiği anda akla hemen bir diyetisyenin oluşturduğu liste gelmesin. Sizler, beslenme düzeninizi oluşturduysanız ve vücudunuzu tanıyor, ne yiyip içmeniz gerektiğini biliyorsanız, diyet listeniz aklınızda her an hazır ve uygulamada demektir.

  • Evinizde yer bulan, kalorisi fazla, sağlıksız ve yağ – tuz oranı yüksek tüm besinleri bir kenara atın. Bunların asla gözünüzün önünde durmasına müsaade etmeyin.
  • Evinizin belirli bir kısmını kendiniz için egzersiz alanı olarak ayırın. Ve o bölgeyi başka hiçbir amaç için kullanmayın. Her gün düzenli olarak ağır olmayan fakat kolaya da kaçıldığı düşünülmeyecek derece de egzersizler yapın. Egzersiz süreniz her gün aynı olur ise vücudunuzun alışık olduğu bir spor temposu ortaya çıkar. Bu durumda sizler için haftalık olarak kilo verme mekanizması anlamını taşır.
  • Gün içerisinde mutlaka bir buçuk litrelik su şişeniz yanınızda olsun. Sürekli su tüketin ve kendinizi genel olara su tüketimi ile doygunluğa ulaşacak bir birey haline getirmeyi arzulayın.
  • Herhangi bir yere giderken kestirme yolları tercih etmekten vazgeçin. Unutmayın, ne kadar fazla tempolu yürüyüş yaparsanız o kadar dinç ve enerjik olursunuz. Kilo vermek için ödün de vermek gerekir. Kendiniz bu amaç uğruna bir şeyler yaptıkça çok daha istekli bir hale geleceksiniz.

İlaçlar İle Zayıflama Tehlikesi

diyetİlaçlar ile zayıflamayı tercih etmek fazlası ile kısa ve kolay bir yol. Sizler, uğraş vermeden bir hafta içerisinde iki kilo şeklinde düzenli olarak zayıflamak istiyorsanız ilaçları yakın dostunuz olarak görmeniz gayet normal. Fakat ilaç yolu ile verilen kiloların geçici bir çözüm olduğunu ve sonradan mutlaka geri alınacağını bilmeniz gerekir. İlaç kullanımı ile verilen kiloların yalnızca dış görünüşünüzü belirli bir süreliğine düzelttiğini ve iç sağlığınızı da bir daha düzelmemek üzere bozduğunu bilmeniz gerekir.

  • Kilo vermenin vazgeçilmez şartı sağlığınızı bozmamak olmalıdır. Aksi halde, tükettiğiniz besinlere dikkat etmeniz ve bolca egzersiz yapmanızın sonucunda hafta da iki kiloyu kolaylıkla vereceğinizi bilmelisiniz.
  • Kilo vermek; irade ve sabır işidir.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çay Zayıflatıyor Mu? başlıklı makalemizde sağlıklı yaşam, yeşil çay ve zayıflamak hakkında bilgiler verilmektedir.


Zayıflamak Değil,Sağlıklı Kilo Vermek Önemli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ