Kadına Dair Herşey

Zor Karar? Sevgilim Bana Taşınır Mısın?

Zor Karar? Sevgilim Bana Taşınır Mısın?

Zor Karar? Sevgilim Bana Taşınır Mısın?

İlişkinizin başlamasının üstünden ne kadar zaman geçti bilmiyorum ancak, sevgilinizin sorduğu bu soruya yanıt vermeden önce evet biraz panik yapmalı, bolca düşünmeli, artıları, eksileri sıralayarak bir cevap vermelisiniz. Kim istemez ki, sevgilisi dizinin dibinde olsun, akşamları onunla uyusun, beraber film izleyelim, hatta belki siz yemek yaparken, o da salatayı hazırlar değil mi? Evet, elbette ki kulağa çok romantik gelen bu nedenler hemen evet demeniz için yaratılmış ancak sevgilinizle evi paylaşmak bunlardan mı ibaret?

Zor Karar Sevgilim Bana Taşınır Mısın

Birlikte Yaşamak Fikrine Hazır Mısınız?

Özellikle ailesiyle de beraber yaşamayan arkadaşlarım, bu sorum öncelikle size. O yüzden sevgilinizin bu mutluluk verici sorusun yanıt vermeden önce siz kendinize bir sorun bakalım, birisiyle evinizi paylaşmaya hazır mısınız? Yalnız yaşayan ve bu düzene alışmış olan insanlar için sevgiliyle birlikte yaşamaya başlamak biraz da kendi özel alanınızı kaybetmeniz demek. Sinirlendiğinizde, araya mesafe koymak istediğinizde, kendi kendinize kalmak düşünmek istediğinizde bu alanın artık olmaması demek. Kulağa biraz sıkıntılı geldi değil mi? Dolayısıyla öncelikle her iki tarafında bu fikre hazır olup olmadığına emin olarak bu yola çıkmasında fayda var.

Birlikte Yaşamak Fikrine Hazır Mısınız

Zamanlama meselesi, doğru zaman ne zaman? İlişkinin kaçıncı ayında beraber yaşanmalı? Bunun bir standarda dayandırılması aslında mümkün değil. Bu zamanlama sizin ilişkinize göre belirlenebilir ancak. Bazı çiftler beraberliklerinin ilk aylarında bu kararı verirken, bazı çiftler yılları devirmelerine rağmen erken olduğunu düşünürler. Sevgilinizle evi paylaşmak için optimum zaman sizin kararınıza bağlı olarak şekil alır. Çiftlerin birbirini aceleye getirmeden, baskılamadan karar almaları daha huzurlu bir yaşamın kapısını açmalarının anahtarı olacaktır. En doğru zaman, birbirinizi tanıdığınıza ikna olup, ilişkide aşama atlayarak birbirinizi daha yakından tanımaya ikna olduğunuz zamandır.

Kimin Evi?

Sevgilinizle paylaşacağınız ev

Birlikte ailelerinizin yanından ayrılıp yeni bir ev kurmuyorsanız, sıkıntılı bir soruya daha cevap aramalısınız. Kimin evine taşınmalıyız? Her ikinizin de evinin hem fiziksel, hem konum olarak özelliklerini değerlendirmeye alarak soruya yanıt aranmalı. Sizin güneş görmeyen odalarınızdansa, onun evinin güzel manzarası tercih nedeninizi değiştirebilir. Veya işe daha yakın olan evinizin giriş katında olması bile sizin evinizi daha cazip kılabilir. Sevgilinizle paylaşacağınız evi belirledikten sonra, evin içini de biraz değiştirmeye hazır olmak lazım. Sevgilimizin şahsi eşyalarına yer açabilmek için o çok sevdiğiniz sehpalarınıza veda edebilirsiniz.

Maddi Anlamda Sorumluluk Paylaşma

aynı evi paylaşan sevgililer

İlişkinizin zarar görmemesi için en önemli olan konu. Ortak bir bütçe oluşturup, oluşturmayacağınıza önceden karar vermekte fayda var. Ya ortak bir bütçe oluşturarak eve ait bütün harcamaları oradan karşılayacaksınız, ya da maddi anlamda iş bölümü yaparak kira, fatura ve diğer giderleri kimin karşılayacağını tek tek belirleyeceksiniz. Ortak bütçe, aynı evi paylaşan sevgililer açısından haksızlık olmaması ve ilişkinizin yıpranmaması için en iyi yöntem. Yoksa zaman içinde haksızlık yapılan bir taraf olması kaçınılmaz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu? başlıklı makalemizde Flört Aşaması, flört devresi ve flört devresi nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Zor Karar? Sevgilim Bana Taşınır Mısın? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ